xiaomi-mijia-car-dvr

Xiaomi mijia, czyli wideorejestrator, o którym być może nie słyszeliście

Xiaomi, a dokładniej Xiaoyi ma już w swojej ofercie jeden i to całkiem niezły wideorejestrator. Mowa o Yi Dash Camera, który nagrywa w rozdzielczości Full HD przy 60 klatkch, ma wbudowany wyświetlacz i można go zgarnąć za nieco ponad 300 złotych. Dosyć niespodziewanie trafiłem na inną kamerkę, która jest trochę lepsza i nazywa się Xiaomi mijia. 

Przyznacie, że fonetycznie „mijia” brzmi idealnie biorąc pod uwagę kamerę do samochodu. Ale pomijając już nazwę, co takiego oferuje to urządzenie i czy jest w czymś lepsze od Dash Camera? Spoglądając na najważniejsze parametry można mieć wrażenie, że to ten sam model, ale jak to zazwyczaj bywa, diabeł tkwi w szczegółach.

Xiaomi Mijia oparta jest na chipie MSC8328P, ale najważniejsze jest to, że wsadzono do niej lepszy i nowszy sensor Sony IMX323, który przeważnie jet wykorzystywany w wideorejestratorach. I tak jest w tym modelu, co pozwala nagrać jaśniejsze wideo w niekorzystnych warunkach, a jak wiadomo, kamerę można nazwać dobrą, jeśli nawet po zmroku będzie dało się odczytać tablice rejestracyjne. Mijia ma szeroki kąt widzenia do 160 stopni, przysłonę f/1.8 i 6-częściowy obiektyw ze specjalnymi warstwami niwelującymi między innymi refleksy. Kamera ma 3-calowy wyświetlacz i podobnie jak Dash Camera nagrywa w Full HD, ale niestety nie znalazłem informacji z jaką liczbą klatek. Nie zabrakło oczywiście wbudowanego Wi-Fi, automatycznego włączania, akcelerometr, nagrywania w pętli i trybu parkingowego.

Xiaomi mijia Car DVR

Xiaomi mijia Car DVR / fot. Xiaomi

 

Sporych zmian nie ma, dostajemy w sumie kamerę z inny sensorem, nieco mniejszym kątem widzenia (160 a nie 165 stopni), ale też trochę większym ekranem i bardziej elegancką obudową. Xiaomi Mijia jeszcze nie ma w Polsce, ale można ją znaleźć za niecałe 100 dolarów w chińskich sklepach internetowych.

źródło: GearBest

Słowa kluczowe

 • Adrian Wons

  Dziękuję postoję, nie chcę kolejnej chińszczyzny. Mam truecama a7s w podobnej cenie i bije na głowę xiaomi, do tego kupiony w sklepie stacjonarnym więc 0 problemu jak coś się spierdzieli

 • marcus1212

  kamerka fajna obecnie kosztuje 75$, więc niemal 2x taniej niż ten zachwalany truecam… niestety w opisie stoi że tylko język chiński… może autor się wypowiedzieć, czy rzeczywiście nie ma chociaż angielskiego?

  • Nie testowałem jeszcze tego modelu, ale patrząc po opisie i dodatkowym pytaniu w komentarzach, jest napisane, że tylko język chiński.

  • Rafał Czekaj

   Zawsze na początku jest tylko język chiński, później dodadzą angielski a ja kupiłem z kodem promocyjnym na GB ja za 55$, za tą cenę nawet nie warto się zastanawiać, miałem 3x G1WH i wszystkie padły, jedna odratowalem bo padło tylko gniazdo ładowania także pójdzie na tylną szybe

  • Testujemy tę kamerę. Jest tylko język chiński póki co.

 • Tomasz

  Czy kamera obsługuje karty 64gb? Jaki jest bitrate przy nagrywaniu filmów w najlepszej jakości?

 • Mijia

  Jest już firmware v1.0.3 z angielskim językiem. Wystarczy podpiąć kamerę do aplikacji „Mi Dash Cam” na androidzie.

Biznes-Host

Wszelkie prawa zastrzeżone - galaktyczny.pl