Nie musieliśmy długo czekać na to aż Samsung Galaxy Xcover 4 pojawi się w sklepach. Jak być może pamiętacie, smartfon został oficjalnie zapowiedziany na początku marca, a niecałe trzy tygodnie później trafił do sprzedaży. Trzeba przyznać, że całkiem szybko. W końcu wiemy ile trzeba za niego zapłacić. 

Można było zakładać, że Samsung Galaxy Xcover 4 będzie na starcie droższy od swojego poprzednika (aktualna cena Xcovera 3 to około 650 złotych), ale też tego, że jego cena nie będzie czterocyfrowa. Jeśli ktoś myślał, że będzie inaczej to muszę go zmartwić, bo lekarstwa na to jeszcze nie wynaleziono. Choć zakładałem, że smartfon trafi do Polski w cenie 899 złotych to jednak oficjalna cena detaliczna została ustalona na poziomie 999 złotych. To i tak korzystniej niż zapowiadane 259 euro.

Samsung Galaxy Xcover 4
Samsung Galaxy Xcover 4 / fot. Samsung

 

Pomijając fakt, że strasznie wkurza mnie ta ciągła podwyżka cen z generacji na generację, niezależnie czy to jest budżetowiec czy flagowiec, to cenę nowego Xcovera można przełknąć. Tym bardziej, że to jeden z tańszych wodoodpornych smartfonów z nazwijmy to przyzwoitą specyfikacją. Na pewno spośród bardzije wytrzymałych smartfonów dostępnych w Polsce wyróżnia go norma IP68 i smukła obudowa, tryb obsługi w rękawiczkach, całkiem pojemna bateria 2800 mAh czy aparat z przysłoną f/1.9.

Pojawił się Samsung Galaxy XCover 4, ale nie ma się czym ekscytować

Smartfon póki co pojawił się w ofercie sklepu RTV Euro AGD, ale to pewnie kwestia czasu aż trafi do innych.

źródło: Euro przez Tabletowo