Coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie będę musiał przeprowadzić aktualizację jednego z tekstów, swoją drogą całkiem często przez Was odwiedzanego. Chodzi o wpis z najlepszymi smartfonami z dużą baterią, której pojemnośc wynosi minimum 4000 mAh. Jest tam taki model jak Ulefone Power, który teraz doczekał się następcy z taką samą baterię, ale ze specyfikacją „na dzisiejsze czasy”. Oto smartfon Ulefone Power 2.

W Ulefone Power 2, tak jak wskazuje na to jego nazwa, kluczowa jest bateria. To nie ma być lekki i smukły smartfon, a taki który zapewni ponadprzeciętny czas pracy z daleka od gniazdka. Sądzę, że spokojnie od 3 do nawet 5 dni pracy jest w zasięgu. W środku znajdziemy ogromny akumulator Li-Po o pojemności aż 6050 mAh, taki sam jak w poprzedniku, ale zmianą na plus jest na pewno nowa technologia szybkiego ładowania Pump Express 2.0, która powinna napełnić baterię do pełna w maksymalnie 3 godziny. Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego druga generacja tego smartfonu jest sporo cięższa – 210 gramów w porównaniu do 190 gramów przy Ulefone Power i nie ma złącza USB Type C, które pojawia się w coraz większej liczbie smartfonów. Na całe szczęście, grubość jeszce zamyka się w 9,9 mm, co przy takim środku można uznać za przyzwoity wynik.

Ulefone Power 2
Ulefone Power 2 / fot. Ulefone

 

Ulefone Power 2 to tak naprawdę odświeżona, unowocześniona wersja smartfonu sprzed dwóch lat, do tego stopnia, by była aktualna na dzisiejsze standardy. Zacznę od tego, że w smartfonie mamy Androida 7.0 Nougat co samo w sobie świadczy poniekąd o świeżości danego urządzenia. Do tego nowszy i mimo tego, że MiediaTek to jednak lepszy, ośmiordzeniowy procesor MT6750T, 4 GB pamięci RAM i aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Jest też slot na karty, który ma obsługiwać nośnik do 256 GB. Ekran z kolei ma 5,5-calową przekątną i rozdzielczość Full HD.

Ulefone Power 2
Ulefone Power 2 / fot. Ulefone

 

Z tego co można zauważyć, smartfon będzie dostępny w trzech kolorach – czarnym, szarym i złotym, a jego obudowa, przynajmniej z tyłu mocno przypomina mi HTC 10. Wam też? Cena Ulefone Power 2 nie jest jeszcze znana, ale to w sumie „chińczyk”, więc nie powinna być wysoka.

źródło: Ulefone przez mgsm