Kiedy pisałem o przedsprzedaży smartfonów Sony Xperia XA1 i Xperia XA1 Ultra wspomniałem, że na pojawienie się flagowego smartfonu od Sony będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Podobno jakoś do maja. I patrząc na najświeższe, a co więcej, oficjalne informacje, ten maj jak najbardziej się sprawdził, bo wtedy rozpocznie się przedsprzedaż Sony Xperia XZ Premium.

Mówimy tutaj dokładnie o 8 maja. To wtedy ma ruszyć przedsprzedaż tegorocznego flagowca od Sony. Powiecie, że trochę późno? No właśnie, mam podobne zdanie, bo mówimy tutaj o starcie przedsprzedaży, a nie sprzedaży właściwej, więc bardzo możliwe, że smartfony do pierwszych użytkowników trafią pod koniec maja czy nawet na początku czerwca. Zobaczymy. Dobrze chociaż, że cena jest do zaakceptowania. Można powiedzieć, że jest wysoka, ale nie aż tak wysoka jak można było się tego spodziewać, szczególnie w przypadku Sony. Przypomnę, że Xperia Z5 Premium kosztowała cztery tysiące. Sony Xperia XZ Premium kupimy za 3199 złotych, co jest ceną adekwatną i niższą niż inne flagowce.

Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium / fot. Sony

 

Za co tyle płacimy? Sony Xperia XZ Premium wyróżnia się przede wszystkim 5,5-calowym wyświetlaczem 4K HDR, nowy aparat z 19-megapikselową matrycą, obiektywem G Lens i trybem nagrywania w 960 klatkach na sekundę, dźwiękiem Hi-Fi i głośnikami stereo czy wodoodpornością. Nie można też zapomnieć o najnowszym procesorze Snapdragon 835 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Z chęcią bym go przetestował, żeby przekonać się co tak naprawdę potrafi, a przede wszystkim, co potrafi aparat i jak sprawuje się nowy procesor.

Zastanawiam się też, co Sony szykuje w ramach przedsprzedaży, bo tego prawdopodobnie dowiemy się dopiero w pierwszej połowie maja. Patrząc jednak trochę w przeszłość, Sony zawsze dokładało coś do flagowców, więc i tu może być podobnie.

1. I takie ceny mi się podobają. Sony Xperia XA1 i Xperia XA1 Ultra już w sprzedaży
2. Sony Xperia XZ Premium wcale nie ma dużych ramek?!

źródło: Sony