Przyznam się bez bicia, że do nowej serii Moto G5 podchodziłem ze sporym dystansem, gdy pierwszy raz zobaczyłem je na MWC 2017. Ale może właśnie dlatego, że spędziłem z nimi zbyt mało czasu, jednocześnie nie mogąc odnieść się do tego, ile będą kosztować w Polsce. Na szczęście już jest lepiej, bo po pierwsze, jakiś czas temu poznaliśmy cenę Lenovo Moto G5, która wywołała uśmiech na twarzy wszystkich zainteresowanych (przypomnę, 899 złotych), a po drugie, teraz dowiadujemy się ile kosztuje Lenovo Moto G5 Plus i uśmiech jest jeszcze większy. 

Tyle dobrego i to tylko (albo aż) za sprawą jednej, zwykłej ceny. Choć z drugiej strony nie takiej zwykłej, bo biorąc pod uwagę to, co oferuje Moto G5 Plus i jakie były przypuszczenia odnośnie ceny, to 1099 złotych wygląda przy tym fenomenalnie. Tyle właśnie ma kosztować Lenovo Moto G5 Plus w Polsce i jeśli rzeczywiście okaże się to prawdą – póki co informacje te pochodzą od Dawida z serwisu Tablety.pl i nie zostały potwierdzone przez producenta – to smartfon okaże się hitem i ogromną, a co ważne, sporo tańszą konkurencją dla takiego Samsunga Galaxy A5 (2017) czy Huawei P10 Lite. Bo według mnie, w tę półkę trzeba ten smartfon wcisnąć.

Lenovo Moto G5 Plus
Lenovo Moto G5 Plus / fot. Lenovo

 

Zastanawia mnie jednak fakt, w jakiej specyfikacji dostaniemy Lenovo Moto G5 Plus. Bo jak być może wiecie, modele będą różnić się od siebie w zależności od rynku i dostaną 2, 3 lub 4 GB pamięci RAM i od 16 do nawet 64 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli pocelujemy w środek, czyli 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane to byłoby idealnie, ale coś mi się zdaje podana wyżej cena, dotyczy wersji najbardziej podstawowej. Ale nie zmienia to faktu, że smartfon i tak nadrabia pozostałymi podzespołami jak chociażby Snapdragon 625, bateria o pojemności 3000 mAh z szybkim ładowaniem czy wreszcie aparatem z technologią Dual Pixel, działającą podobnie jak w takim Samsungu Galaxy S7. Właśnie tego ostatniego jestem najbardziej ciekawy.

Smartfon jeszcze w kwetniu a na pewno w maju pojawi się w sprzedaży, bo w przyszłym tygodniu ma odbyć się jego polska premiera.

źródło: Dawid (@Dritone) przez Tabletowo