Wszyscy wiedzą co teraz mówi się o tabletach, a ja podchodząc do tego tematu bardziej dyplomatycznie, mogę stwierdzić, że tablety obecnie są mniej popularne niż kiedyś. Bardziej przyszłościowe zdają się być takie konstrukcje jak Surface od Microsoftu czy chociażby Lenovo YogaBook, które krótko mówiąc, są czymś więcej niż zwykłym tabletem. Czy tak samo można napisać o nowych tabletach od Huawei? Niekoniecznie, choć na pewno znajdą się osoby, które je kupią.

Mimo tego, że nie byłem na polskiej premierze nowych tabletów to postanowiłem szybko nadrobić zaległości w czym pomogła mi informacja prasowa od producenta. Ale tak na przyszłość Panowie i Panie, błagam, przydałyby się lepszej jakości zdjęcia. W skrócie wygląda to tak, że Huawei pokazał łącznie cztery modele, jeśli nie będziemy rozdrabniać się na te, które mają LTE  i te z tak zwanym „samym” Wi-Fi. Raczej nie można żadnego z nich nazwać tym flagowym, choć najlepiej został wyposażony Huawei MediaPad M3 Lite, który nie wiedząc czemu, dostał taką a nie inną nazwę. Mnie kojarzy się to z czymś „odchudzonym” i pewnie macie podobnie. Ale tablet wcale taki zły nie jest, bo na pewno wyróżnia się całkiem smukłą obudową (około 7 mm grubości), czterema głośnikami stworzonymi we współpracy z firmą Harman Kardon czy całkiem pojemną baterią 6600 mAh.

Huawei MediaPad T3
Huawei MediaPad T3 / fot. Huawei

 

Seria MediaPad T3 składa się z trzech modeli biorąc pod uwagę przekątną ekranu. Tablety nie są jakimiś demonami prędkości, bo pod ich obudową można spotkać np. Snapdragona 425 (jak w MediaPad T3 8″) czy 2 GB RAM, ale przez to będą należały też do tych tańszych i patrząc na poniższe informacje, cała seria zamknie się w tysiącu. Stąd też wszystkie są kierowane raczej do tych mniej wymagających użytkowników. Na pewno cieszy fakt, że wyglądają całkiem dobrze, są lekkie, mają filtr światła niebieskiego, który chroni nasze oczy czy tryb dla dzieci, jeśli chcemy zająć czymś dzieciaka np. podczas długiej podróży, ale też ukryć nieodpowiednie dla niego dane.

Ceny nowych tabletów Huawei:

  • Huawei MediaPad M3 Lite z Wi-Fi – 1399 złotych
  • Huawei MediaPad M3 Lite z LTE – 1599 złotych
  • Huawei MediaPad T3 z Wi-Fi (7 cali) – 449 złotych
  • Huawei MediaPad T3 z Wi-Fi (8 cali) – 749 złotych
  • Huawei MediaPad T3 z Wi-Fi (10 cali) – 899 złotych

Dwa ostatnie modele, ale wyposażone w moduł LTE czyli MediaPad T3 8″ i MediaPad T3 10″ trafią do oferty Plusa, a tylko ten ostatni pojawi się w Orange. Na tę chwilę ceny tych wariantów nie są jeszcze znane.

Wszystko ładnie i pięknie, ale mam wrażenie, że takie tablety powinny pojawić się kilka lat temu. Wtedy, kiedy był na nie wielki „boom”. Według mnie mają odpowiednią specyfikację na tamte czasy i jeśli tak by wyglądały jak teraz, to mogły by trochę namieszać. Tak myślę, że Huawei z tabletami jest teraz tam, gdzie taki Samsung był kilka lat temu, gdy prezentował serię Galaxy Tab 3 czy Galaxy Tab 4, biorąc oczywiście pod uwagę tylko te tablety. Słowo daję, trochę czuję jakbym cofnął się w czasie albo miał, no, to, teżewe, znaczy się deja vu. Nie mniej, ciekawy jestem jak się przyjmią na rynku. A mają pojawić się jakoś pod koniec maja w sprzedaży.

źródło: Huawei (informacja prasowa)