Kilka dni temu zastanawiałem się nad zakupem Sony Xperia XZ Premium w przedsprzedaży. Niektórych zaskoczył ten wpis, ja rozważyłem wszystkie „za i przeciw” i jedyną niewiadomą była w zasadzie oferta przedsprzedażowa, czyli co Sony dorzuci do swojego flagowca w prezencie. I teraz można powiedzieć, że Sony pozamiata przedsprzedażą Xperii XZ Premium, bo w pakiecie dostaniemy świetne słuchawki, podobno. 

Nie bez powodu użyłem tutaj słów „pozamiata” i „podobno”, bo informacje tutaj zawarte nie są oficjalne, choć pochodzą z raczej wiarygodnego źródła, co ciekawe, polskiego. Przedsprzedaż rusza dopiero 8 maja, więc za prawie dwa tygodnie i wtedy wszystko stanie się jasne. Jednak już teraz wiemy, że do Sony Xperia XZ Premium mają być dokładane wysokiej klasy słuchawki, których wartość wycenia się na minimum 1199 złotych, a na oficjalnej stronie producenta kosztują 1299 złotych.

Chodzi dokładnie o model Sony MDR100ABN (widoczny na zdjęciu poniżej), czyli słuchawki nauszne działające w technologii bezprzewodowej, wspierające dźwięk wysokiej rozdzielczości (Hi-Res Audio) i wyposażone w cyfrową redukcję hałasu z otoczenia. Do tego mają dynamiczne przetworniki o średnicy 40 mm, technologię NFC do łatwego parowania z urządzeniem czy pasmo przenoszenia w widełkach 5-40 000 Hz. Nie wiadomo czy w przedsprzedaży będą dostępne wszystkie kolory czy tylko szary ze zdjęcia, ale to już jest raczej najmniej istotne. Wszystkiego z pewnością dowiemy się – oficjalnie – jak tylko ruszy przedsprzedaż.

Sami więc widzicie, że szykuje się najlepsza oferta przedsprzedażowa na tegorocznego flagowca. Sam się mocno zastanawiam, więc szybko trzeba będzie podiąć decyzję, by się załapać. Coś czuję, że wyniki sprzedażowe Xperii XZ Premium będą dobre, tym bardziej, że cena (jak na Sony) jest dobra. Zapłacimy 3199 złotych.

źródło: Tabletowo