Nikogo raczej już nie powinno dziwić to, że przedsprzedaż Sony Xperii XZ Premium została tak dobrze przyjęta. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, jeszcze nieoficjalnie, że Sony do smartfonu dorzuci świetnej jakości słuchawki o wartości prawie połowy ceny telefonu. Teraz dochodzi do tego coś jeszcze, więc warto wszystko zebrać do kupy, bo o warunkach przedsprzedaży poinformował oficjalnie sam producent.

Nie będę wcale zaskoczony, jeśli okaże się, że Sony będzie miało jakieś problemy z realizacją wszystkich zamówień przedsprzedażowych. Oczywiście wierzę, że obędzie się bez problemów, ale słyszałem, że sporo osób pytało już teraz o ten smartfon i nawet wstępnie się zapisało. Taka wiecie, przedsprzedaż przedsprzedaży. A przypomnę, że start oferty przedsprzedażowej planowany jest na 8 maja, więc jeszcze trochę trzeba poczekać. Nie oznacza to jednak, że tego dnia zainteresowani dostaną swój sprzęt. Będzie trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, według moich informacji, jakoś do drugiej połowy maja.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że każdy kto zamówi w przedsprzedaży nowego flagowca od Sony dostanie wysokiej klasy bezprzewodowe słuchawki. To prawda, bo potwierdził to nawet sam producent. Będzie to dokładnie model Sony MDR-100ABN, którego cena w oficjalnym sklepie Sony wynosi 1299 złotych. Co ciekawe jest to prawie najwyższy dostępny model słuchawek, bo wyżej, jak pamiętam, jest jeszcze MDR-1000X (1799 złotych). Czy będzie można wybrać kolor? Tutaj opcje są dwie. Albo będzie tylko kolor cyrankowy (czyli ten morski, niebiesko-zielony, jak niżej na grafice) albo będzie można wybrać ten, który nam się podobna najbardziej. Przyznam, że obstawiałbym tę drugą opcję, bo czarny jakoś lepiej mi leży. Druga kwestia – Jak będzie z dostawą słuchawek? Tutaj opcje też są dwie. Jeśli będzie odpowiednia ilość w danym punkcie sprzedaży, słuchawki powinniśmy dostać od razu, ale ze względu na duże zainteresowanie może być tak, że będą dosyłane na podstawie dowodu zakupu z przedsprzedaży.

Przedsprzedaż Sony Xperia XZ Premium
Przedsprzedaż Sony Xperia XZ Premium / fot. Sony

 

Słuchawki to nie wszystko, bo każdy dostanie też specjalny pakiet serwisowy VIP Service. O nim wiemy trochę mniej, ale najważniejsze jest to, że smartfon w razie awarii z winy sprzętu bądź pojawienia się jakiejś wady fabrycznej ma być naprawiony w maksymalnie 72 godziny od zgłoszenia, a klient na czas całego procesu gwarancyjnego ma mieć zapewniony telefon zastępczy. I tutaj zapala mi się lampka, bo zastanawiam się, w jaki sposób będzie to organizowane. Biorąc pod uwagę krótki czas naprawy, być może sprzęt zastępczy będzie przekazywany przez kuriera, który jednocześnie odbierze uszkodzoną Xperię. Jeszcze się okaże, jak pojawi się regulamin promocji.

Najważniejsze informacje, o których trzeba wiedzieć:

  • Przedsprzedaż rusza 8 maja 2017 roku i trwa do wyczerpania zapasów
  • Sony Xperia XZ Premium w przedsprzedaży kosztuje 3199 złotych
  • W przedsprzedaży dostajemy słuchawki Sony MDR-100ABN o wartości 1290 złotych i usługę VIP Service

źródło: Blog Sony Mobile, Sony (informacja prasowa)