Trzeba przyznać, że trochę ruszyło się na rynku smartfonów i obecnie takim najnowszym trendem jest upakowanie jak największego ekranu w jak najbardziej kompaktowej formie. Udało się to bardzo dobrze Samsungowi w Galaxy S8 i Galaxy S8+, podobnie jest z LG G6 czy Xiaomi Mi MIX, choć w tym ostatnim, praktyczność przegrała z aspektem wizualnym. Kolejnym „bezramkowym”, ale też sporo tańszym smartfonem ma być UMIDIGI Crystal, którego można już zamawiać. 

Wracając jeszcze do Mi MIX’a od Xiaomi, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten smartfon to krótko mówiąc, kopara mi opadła i pewnie mieliście podobnie. Pisałem wtedy, że wyprzedzili konkurencję i pokazali smartfon przyszłości, gdzie niemal cały przedni panel zajmował wyświetlacz, coś koło 90%. Później jednak okazało się, że ogarnięcie takiego ekranu z tak cienkimi ramkami jest mocno utrudnione, a wygląd został postawiony ponad wszystko inne. Wygląda na to, że podobnie będzie z UMIDIGI Crystal, ale przynajmniej za sporo niższą kwotę.

Ogólnie smartfony będą dwa albo inaczej rzecz ujmując, UMIDIGI Crystal będzie dostępny w dwóch wariantach, ale znacznie się od siebie różniących. Oczywiście nie mogło zabraknąć słowa „pierwszy”, choć przyznam szczerze, że sytuacja z takim wyróżnianiem smartfonów robi się coraz bardziej komiczna, bo wygląda to trochę tak jakby ostatniego iPhone’a nazwać „World First iOS Smartphone Without Jack”. W przypadku modelu Crystal jest to Pierwszy smartfon z podwójnym aparatem i bezramkowym designem lub Pierwszy bezramkowy smartfon w pełni aluminiowej obudowie. Sami widzicie jak to wygląda.

Ale wracając do smartfonów. Prawda jest taka, że niewiele wiemy o ich specyfikacji, ale przynajmiej sporo możemy wywnioskować z powyższej grafiki. Przede wszystkim, obydwie wersje będą wyposażone w czytnik linii papilarnych z tyłu, ale jedna z nich (ta po lewej stronie) będzie miała podwójny aparat i błyszczącą, być może szklaną obudowę. Obudowa tego po prawej będzie (podobno) w całości wyciosana z aluminium. Kluczowym elementem będzie wyświetlacz, rozciągający się na niemal całej przedniej powierzchni i wymuszający przesunięcie kamery pod ekran.

Ma być 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, a cena startuje od 99 dolarów, choć diabeł tkwi w szczegółach i wcale nie jest powiedziane, że w takiej cenie dostaniemy takie parametry. Obecnie trwają zapisy w ramach przedsprzedaży, więc jeśli jesteście zaintersowani, możecie to zrobić w linku poniżej.

źródło: UMIDIGI