No i się zaczęło. Wystarczyła jedna informacja, by każdy kto ma pierwszego smartwatcha od Huawei zaczął energicznie pukać w ekran i sprawdzać dostępną aktualizację. A aktualizację nie byle jaką, bo już kilka razy zapowiadaną, mocno wyczekiwaną, do platformy Android Wear 2.0. Akurat tak się składa, że jestem jedną z tych osób i już mam dość, bo palec już boli, a zegarek jak nie chciał tak nie chce w żaden sposób puścić aktualizacji. Trzeba czekać. 

Z samego rana w sieci pojawiła się informacja, że Android Wear 2.0 podobno oficjalnie zagościł na Huawei Watch. Piszą o tym zagraniczne i w sumie wiarygodne serwisy, więc nie ma powodu by im nie wierzyć. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach informacje są potwierdzone także odpowiednimi zdjęciami czy zrzutami ekranu z aktualizacji. Problem w tym, że minęło już kilkanaście godzin, a u mnie aktualizacji jak nie było tak nie ma. Wiem, że takie paczki udostępniane są stopniowo i często trzeba poczekać nawet kilka dni, ale poziom cierpliwości mam już na wyczerpaniu. I pewnie nie tylko ja. Klikanie w napis w moim przypadku nic nie daje. Mimo wszystko, dajcie znać czy jest u Was już aktualizacja.

Wpis z cyklu informacyjnych, ale też lekko humorystycznych, bo powagę tej całej sytuacji idealnie opisuje poniższy obrazek.

W tak zwanym międzyczasie, jeśli nadal nie macie aktualizacji, ale jeszcze z nadzieją czekacie, możecie zerknąć do wpisu niżej, który pokazuje zmiany jakie wprowadza druga generacja platformy Android Wear. A jest tego trochę, zwłaszcza, że jest to najważniejsza aktualizacja w historii zegarkowego systemu od Google.

1. Jakie zmiany wprowadza Android Wear 2.0 i które smartwatche mogą otrzymać akualizację?

W końcu jest! Po kilkudziesięciu minutach pukania w ekran jak dzięcioł w drzewo, po kilkudziesięciu próbach sprawdzania aktualizacji, kilkunastu restartach i dwóch piwach, pojawiła się wyczekiwania aktualizacja. Nie wiem czy zegarek się zlitował czy po prostu dobrze go w jakimś momencie puknąłem, ale zadziałało, jakoś. Trzeba jednak pamiętać, żeby podłączyć smartwatch do ładowarki bo uparty nie ruszy z aktualizacją, jeżeli nie będzie 100%. A na potwierdzenie, poniższe zdjęcie. Jakieś wrażenia pewnie się pojawią, ale trochę później.

źródło: własne, AndroidPolice