huawei-watch-android-wear-2-0

Android Wear 2.0 dla Huawei Watch? Taa, jasne… (Już jest!)

No i się zaczęło. Wystarczyła jedna informacja, by każdy kto ma pierwszego smartwatcha od Huawei zaczął energicznie pukać w ekran i sprawdzać dostępną aktualizację. A aktualizację nie byle jaką, bo już kilka razy zapowiadaną, mocno wyczekiwaną, do platformy Android Wear 2.0. Akurat tak się składa, że jestem jedną z tych osób i już mam dość, bo palec już boli, a zegarek jak nie chciał tak nie chce w żaden sposób puścić aktualizacji. Trzeba czekać. 

Z samego rana w sieci pojawiła się informacja, że Android Wear 2.0 podobno oficjalnie zagościł na Huawei Watch. Piszą o tym zagraniczne i w sumie wiarygodne serwisy, więc nie ma powodu by im nie wierzyć. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach informacje są potwierdzone także odpowiednimi zdjęciami czy zrzutami ekranu z aktualizacji. Problem w tym, że minęło już kilkanaście godzin, a u mnie aktualizacji jak nie było tak nie ma. Wiem, że takie paczki udostępniane są stopniowo i często trzeba poczekać nawet kilka dni, ale poziom cierpliwości mam już na wyczerpaniu. I pewnie nie tylko ja. Klikanie w napis w moim przypadku nic nie daje. Mimo wszystko, dajcie znać czy jest u Was już aktualizacja.

Wpis z cyklu informacyjnych, ale też lekko humorystycznych, bo powagę tej całej sytuacji idealnie opisuje poniższy obrazek.

W tak zwanym międzyczasie, jeśli nadal nie macie aktualizacji, ale jeszcze z nadzieją czekacie, możecie zerknąć do wpisu niżej, który pokazuje zmiany jakie wprowadza druga generacja platformy Android Wear. A jest tego trochę, zwłaszcza, że jest to najważniejsza aktualizacja w historii zegarkowego systemu od Google.

1. Jakie zmiany wprowadza Android Wear 2.0 i które smartwatche mogą otrzymać akualizację?

W końcu jest! Po kilkudziesięciu minutach pukania w ekran jak dzięcioł w drzewo, po kilkudziesięciu próbach sprawdzania aktualizacji, kilkunastu restartach i dwóch piwach, pojawiła się wyczekiwania aktualizacja. Nie wiem czy zegarek się zlitował czy po prostu dobrze go w jakimś momencie puknąłem, ale zadziałało, jakoś. Trzeba jednak pamiętać, żeby podłączyć smartwatch do ładowarki bo uparty nie ruszy z aktualizacją, jeżeli nie będzie 100%. A na potwierdzenie, poniższe zdjęcie. Jakieś wrażenia pewnie się pojawią, ale trochę później.

źródło: własne, AndroidPolice

Słowa kluczowe

 • Ileż można stukać. Co to ja jestem. Dzięcioł? To jakaś plotka. Widocznie trzeba kupić HW 2 Classic.

  • U mnie się pojawiło, jakoś z rana, po kilkudziesięciu minutach pukania w ekran, sprawdzania aktualizacji i resetowaniu smartwatcha. Zaraz dam aktualizację do wpisu.

   • Migot

    U mnie już któryś raz sie udało wymusić ale nie pobiera mi tego, jakby stało w miejscu i trzeba od nowa. Wifi podłączone

    • Wi-Fi działa, dane pakietowe włączone, w Android Wear widzi podłączony zegarek?

     • Migot

      Tak, w tel pakiet danych non stop działa, wifi tak samo, łącze się na zegarku na WIFI i nadal nie pobiera…

     • U mnie też nic.

 • Ole

  Tak samo Sony obiecywało dla SW3 ale potem pokazało środkowy palec.

 • Wielka D.U.P.A. Pukałem 200 razy. Pobrało. Weryfikacja. Reset. Potem robocik z trójkątem ostrzegawczym w otwartym brzuszku. Zegarek uruchomił się ponownie i… nadal mam 1.5 NIC się nie zmieniło. Tak, jakbym w ogóle nie zainstalował aktualizacji. Szlag mnie zaraz trafi.

  • Rzeczywiście masz przeprawę z tą akualizacją. Chętnie bym pomógł, ale w tej sytuacji nie pozostaje mi napisać, żebyś spróbował jeszcze raz. Może pobrał jakąś aktualizację, która jest jeszcze przed AW 2.0?

   • Przed 23.00 poszło. Jak po grudzie, rzeczywiście sam proces jak wgrywanie gier z kasety na Atari 65 XE. Gdy wszystko się już zaktualizowało i dociągnęło, a ja nauczyłem się od nowa obsługi (gdzie ten cholerny tryb kinowy??? ;)) system bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Mam wrażenie, ze zegarek działa w końcu naprawdę szybko. Jestem pozytywnie zaskoczony. Na razie.

    • A u mnie mieszane odczucia. Czasami muszę czekać chwilę dłużej aż coś się włączy. Najbardziej irytuje mnie fakt, że powielono funkcję zmiany tarczy zegarka – zamiast przez przytrzymanie, można machnąć w lewo lub prawo na głównej tarczy. Tylko po co?

 • Mateusz Juraszek

  dla wszystkich niecierpliwych polecam ręczną instalację: https://www.reddit.com/r/AndroidWear/comments/5ss1uy/android_wear_20_ota_update_list/?sort=new
  ja wczoraj wgrałem i śmiga

Biznes-Host

Wszelkie prawa zastrzeżone - galaktyczny.pl