Przeważnie, gdy ktoś chce „tani i dobry” smartfon to często żartobliwie odpowiadam, że trzeba kupić dwa – i ten tani i ten dobry. Ale nie od dziś wiadomo, że dwa wspomniane smartfony w tytule cieszą się sporą popularnością wśród wielu osób, właśnie dlatego, że spełniają obydwa te kryteria (oczywiście w porównaniu do ceny i tego co oferują inni producenci). A teraz jest jeszcze jeden powód, by na nowo zainteresować się smartfonami OnePlus 3 i OnePlus 3T. Android O w drodze!

Jeszcze nie wszyscy dostali Nougata, a tu już pojawiają się informacje, że niektóre smartfony są przygotowywane pod najnowszą aktualizację – do Androida, który do tej pory jest oznaczony kolejną literą alfabetu i nie ma swojej dłuższej nazwy. Ale pewnie się to zmieni, jak tylko pojawiają się pierwsze urządzenia z Androidem O na pokładzie, a aktualizacyjna machina ruszy na dobre (póki co tylko niektórzy mogą korzystać z deweloperskiej wersji np. na Pixelach). Wracając do smartfonów OnePlus, użytkownicy pytali i w końcu dostali odpowiedź, nie od byle kogo, bo samego Pete Lau, współzałożyciela OnePlus. Można było w sumie to łatwo przewidzieć, ale teraz mamy przynajmniej oficjalne potwierdzenie. Oczywiście konkretne daty nie padły, ale wiemy, że OnePlus 3 i OnePlus 3T na pewno dostaną aktualizację do Androida O i wszystkie zmiany, które wprowadza (m. in. grupowanie powiadomień, polepszenie czasu pracy na baterii czy tryb PIP).

Co z poprzednimi modelami jak chociażby OnePlus 2? W ogóle o nich nie wspomniano, a skoro tak, to nie spodziewałbym się aktualizacji, a na pewno nie w tym samym czasie co dwa nowsze modele. OnePlus 3 i OnePlus 3T to priorytetowe smartfony, praktycznie niezbyt mocno różniące się od siebie, więc nic dziwnego, że to do nich trafi Android O.

źródło: Twitter przez PhoneArena