I to jest świetna wiadomość, choć z drugiej strony też trochę dziwna. Świetna, bo wychodzi na to, że wsparcie będzie błyskawiczne, a dziwna, że smartfonów jeszcze nie ma w sprzedaży, a HMD Global już zapowiedziało, że na pewno dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida O. 

Przyznam szczerze, że nowe smartfony Nokia razem z nową wersją Nokii 3310 jakoś mnie nie porwały. Może dlatego, że na targach MWC 2017, gdzie się oficjalnie pojawiły, były zbyt mocno oblegane przez macających i ciężko było przyjrzeć się im na spokojnie. Potem doszły do tego polskie ceny, które krótko mówiąc, powinny być nieco niższe. Ale to jest Nokia, stara, nowa, ale Nokia i dlatego też z chęcią sprawdziłbym jak sprawuje się Nokia 6, która jest obecnie najmocniejszym i najlepiej wyposażonym smartfonem, który będzie dostępny w Polsce.

No właśnie, będzie dostępny, bo póki co trwa przedsprzedaż. Smartfony mają pojawić się 6 czerwca jeśli chodzi o Nokię 3 i Nokię 5, do których nieco później, bo 15 czerwca dołączy Nokia 6. W tym dniu swoje smartfony mają dostać użytkownicy, którzy zdecydowali się zarezerwować je w przedsprzedaży. I to jest w sumie dobry moment, by się jeszcze dobrze zastanowić nad ich zakupem, bo zapowiada się na to, że nowe Nokie będą mieć szybkie wsparcie w kwestii aktualizacji, nie tylko tych zmieniających wersję Androida, ale też tych mniejszych wydawanych co miesiąc z łatkami bezpieczeństwa. To dobra wiadomość, ale nie oznacza to, że smartfony otrzymają aktualizację od razu jak trafią na rynek. Oznacza to, że dostaną Androida O najszybciej jak to możliwe, jak tylko udostępni go Google.

„The smartphones will get the Android O update once the new release is available from Google for their OEM partners, the same way HMD Global is committed to the monthly Android security updates. 

na zdjęciu głównym: Nokia 6
źródło: TechRadar