O Honorze 9 wiemy już praktycznie wszystko, bo swoją światową premierę w sumie już miał, jakoś w pierwszej połowie czerwca w Chinach. Ale dla nas to stanoczo za daleko, by go zobaczyć na żywo. Znacznie bliżej jest Berlin, gdzie Huawei postanowił zrobić europejską prezentację flagowego modelu marki Honor. Jestem na miejscu, a tutaj macie relację live.

Już przy okazji premiery w Chinach pisałem co sądzę o Honorze 9 i to jakim smartfonem może być. Pewne jak w banku jest to, że nie będzie gorszym smartfonem niż Huawei P10. I jak się okazuje, pod względem dobranych podzespołów to niemal kopia, bo jest Kirin 960, a do tego 4 GB pamięci RAM i 64 GB tej wbudowanej na dane, a także podwójny aparat z tyłu i Android 7.0 z interfejsem EMUI 5.1. O wersji 6/128 GB nie ma co wspominać, bo i tak nie bedzie jej w Polsce. Nieco powiększych się ekran, bo do 5,15 cala (jest podobnie jak w Xiaomi Mi 6), mamy identyczną baterię, ale w Honorze 9 nie znajdziemy technologii SuperCharge (jest tylko FastCharge).

Na recenzję i porównanie jeszcze przyjdzie czas. Na pewno nowego Honora zestawię z Xiaomi Mi 6, którego też obecnie używam, bo o dziwo mają ze sobą wiele wspólnego. Najbardziej ciekawi mnie zestawienie aparatów.

Honor 9 będzie dostępny w Polsce od 1 lipca za 2199 złotych. Jest to zatem cena wyższa o 200 złotych od Honora 8 i niższa o 500 złotych od Huawei P10 (oczywiście biorąc pod uwagę ceny z dnia sklepowej premiery).

Relacja live