Temat odświeżonego Samsunga Galaxy Note 7 wraca, a to dlatego, że w najbliższym czasie ma trafić do sprzedaży. I to już w przyszłym tygodniu, jak wynika z ostatnich informacji. Co ciekawe, nowa wersja wcale nie będzie miała siódemki w nazwie i wcale nie będzie nazywać się Galaxy Note 7R, jak wcześniej mówiono. Będzie to po prostu Samsung Galaxy Note… Fan Edition. Ale czy taka decyzja wyjdzie im na dobre?

Zacznijmy od tego, czy w ogóle pojawienie się odświeżonej wersji Galaxy Note 7 na rynku jest dobrym posunięciem, skoro prawdopodobnie za dwa miesiące pojawi się jego następca. Do tej pory wszystko w sumie zależało od ceny tego pierwszego, bo gdyby była odpowiednio niższa, na pewno kilku użytkowników zdecydowałoby się na zakup. Ale im bliżej do premiery nowej wersji Note’a tym bardziej obawiam się, że taki pomysł nie wypali. I właśnie cena tutaj ma najwieksze znaczenie, bo musiałaby być odpowiednio niższa niż pierwotnie kosztował Galaxy Note 7. Czy kwota w okolicy 700 dolarów jest ok? Opinie są różne.

Ale istotne jest też to, że Samsung Galaxy Note 7 w wersji odnowionej wcale nie będzie nosił takiej nazwy jaka pojawiała się na przestrzeni ostatnich tygodni. Jak się okazuje, będzie to Samsung Galaxy Note Fan Edition, choć w tej chwili nie wiem czy lepiej pasowałoby określenie „Fun Edition”. Mam wrażenie, że niewiele osób zdecyduje się na jego zakup, mając na uwadze to, że we wrześniu ma pojawić się Galaxy Note 8. Dlaczego Fun Edition? Wydaje mi się, że powód jest prosty. Samsung po prostu chce jak najszybciej zapomnieć o problemie z Siódemką, a jeśli w nazwie odświeżonej wersji nie będzie tej liczby, mniej użytkowników będzie porównywało tą wersję do tej „wybuchowej”.

Dla tych co są zainteresowani nowym Notem, problemem może być to, że wcale nie jest powiedziane, że będzie wszędzie dostępny. Raczej dystrybucja będzie ograniczona, może nie tylko do koreańskiego rynku, ale na pewno do krajów gdzie prawdopodobieństwo sprzedaży będzie najwyższe. Za wcześnie jest by pisać o tym czy trafi do Polski, ale biorąc pod uwagę historię z jednym z poprzednich modeli, raczej mocno bym się nie nastawiał.

Podsumowując, Galaxy Note Fan Edition rzeczywiście może być tylko dla prawdziwych fanów marki i serii Galaxy Note. Premiera? Ponoć 7 lipca.

Samsung Galaxy Note Fan Edition
Samsung Galaxy Note Fan Edition / fot. PhoneArena

 

źródło: PhoneArena, GSMArena