To już pewne, że zaraz po weekendzie, dokładnie 11 lipca zobaczymy nowy smartfon od LG. Nieoficjalnie mówi się, że jest to coś na wzór mniejszej wersji flagowego LG G6, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to średniak, ale ze świetnym ekranem FullVision (takim jak w LG G6 właśnie). Normalne jest, że im bliżej premiery tym więcej dociera do nas informacji o smartfonie i nie inaczej jest tym razem. Co zatem wiemy o LG Q6 na chwilę przed premierą?

Muszę przyznać, że trochę zaskoczyło mnie to, że premiera LG Q6 odbędzie się od razu w Polsce, bo w sumie jeszcze nigdzie wcześniej ten smartfon się nie pojawił. Ale coś w tym musi być, bo zapewne pamiętacie sytuację z kluczowymi aktualizacjami dla flagowców, które kilka razy zostały udostępnione w pierwszej kolejności właśnie w Polsce. Wracając, do smartfonu, wiemy coraz więcej, a najnowsze informacje potwierdziły część specyfikacji. I rzeczywiście zapowiada się fajny, „mały-duży” i nowoczesny smartfon. 

Wszystko dlatego, że w tym modelu będzie wyświetlacz FullVision. Oznacza to, że LG ponownie upakuje spory ekran w mniejszej niż zazwyczaj obudowie. W LG Q6 ma być ekran o przekątnej 5,46 cala i rozdzielczości w okolicy FullHD. Napisałem, że w okolicy, bo jeśli potwierdzą się proporcje 18:9 to rozdzielczość zapewne będzie wyższa, coś koło 2160 x 1080 pikseli. Patrząc na to co ma mieć Q6 w środku, trochę martwi mnie obecność Snapdragona 430, który po prostu jakoś do tego smartfona mi nie pasuje. Znacznie lepiej pasowałby tutaj układ Snapdragon 6XX. Jakie jednak nie byłoby CPU, otrzymamy 3 GB pamięci RAM i 32 GB, więc wystarczająco, ale też odpowiednio mniej niż flagowiec. Mowi się też o jednym aparacie z tyłu, który ma mieć 13 megapikseli, aluminiowej obudowie (przynajmniej w części).

Najbardziej martwi mnie cena, biorąc pod uwagę to, za ile można teraz kupić LG G6. Póki co nie chce tego komentować, ale jeśli zamkniemy się w 1800 złotych to powinno być znośnie. 

Zaproszenie na premierę LG Q6
Zaproszenie na premierę LG Q6 / fot. LG

A Wy jak się zaopatrujecie się na LG Q6? Czekajcie czy nie? Ja będę na premierze, więc będę mógł coś więcej o nim napisać.

źródło: LG, gsmmaniak