Kiedyś śmiałem się z tego, że lodówka ma Wi-Fi i można sterować ją smartfonem, a teraz trochę przeraża mnie fakt ile urządzeń jesteśmy w stanie połączyć ze smartfonem. Zegarek, czajnik, wspomniana lodówka, odkurzacz, telewizor, głośniki i można by tak jeszcze przez chwilę wymieniać. Tym razem będzie o szczoteczce do zębów, ale nie takiej normalnej, a sonicznej, którą – tak zgadliście – można sparować z telefonem. Dokładnie to SOOCAS X3.

Kiedyś już pisałem o tym urządzeniu, przy okazji trzeciej rocznicy sklepu GearBest i produktów, na które warto było wtedy przeznaczyć trochę oszczędności. Wtedy za szczoteczkę trzeba było wyłożyć prawie 60 dolarów i to już była dobra cena. Teraz piszę o niej jeszcze raz, bo nie dość, że szczoteczka jest tańsza, to jeszcze pojawiła się w nowej wersji kolorystycznej, czarno-złotej. Teraz sytuacja wygląda tak, że białej w ogóle nie ma, ale za to jest biało-złota za 49,99 dolarów, czarno-złota za 52,99 dolarów i najtańsza, czyli klasyczna czarna za 41,99 dolarów. Ale co ciekawe, tą ostatnią można wyrwać jeszcze taniej, bo za 39,99 dolarów (jakieś 145 złotych) – wystarczy tylko podczas zamówienia wklepać kod promocyjny SCX3BC. Z tego co widziałem, kod jest ważny do 13 sierpnia.

SOOCAS X3 (Xiaomi) fot. Mi

O samej szczoteczce SOOCAS X3 trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że ma cztery tryby pracy (czyszczenie, wybielanie, ochrona dziąseł i delikatny), bezprzewodowe ładowanie za pomocą specjalnej stacji dokującej, łączność ze smartfonem przez Bluetooth, synchronizację z dedykowaną aplikacją, odporność na wodę IPX7 i baterię o pojemności 1000 mAh, która podobno ma wystarczyć na prawie miesiąc pracy.

W sumie jak sprawdzałem to szczoteczka zbiera pozytywne opinie, a użytkownicy narzekają trochę na to, że słabo dostępne są wymienne końcówki. Fakt, w zestawie jest tylko jedna, ale według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości domówić sobie więcej – zestaw dwóch sztuk kosztuje ok. 11-13 dolarów.

SOOCAS X3 w czarnym kolorze / fot. GearBest

źródło: GearBest