Macie czasami tak, że szukacie jakiegoś produktu, który akurat jest Wam potrzebny, ale nie kupujecie go od razu tylko czekacie na najlepszy #cebuladeal? No właśnie, ja miałem tak kilka razy i przyznam, że kilka razy też udało mi się kupić coś taniej. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad gimbalem o czym mówiłem już w jednym z vlogów. I wygląda na to, że promocja sama do mnie przyszła. 

Jeśli chcecie nagrywać coś smartfonem, niezależnie od tego czy używacie przedniej kamerki czy tej z tyłu, zawsze można podciągnąć jakość takiego materiału, właśnie jakimś gimbalem. Nie sądzę, by ktoś nie wiedział co to za urządzenie, ale jeżeli jest inaczej, w kilku słowach napiszę, że jest to swego rodzaju mocowanie (stabilizator) do kamery, aparatu czy smartfona, który dzięki specjalnym mechanizmom stabilizuje obraz nagrywany przez urządzenie. Pomaga to szczególnie w sytuacji, gdy smartfon nie ma optycznej stabilizacji obrazu w obiektywie. Wtedy taki gimbal niweluje wszystkie drgania operatora, które pojawiają się podczas nagrywania.

Koniec teorii, teraz konkrety. Mam trzy kody rabatowe, które znacznie obniżają ceny trzech gimbali – jednego od Zhiyun i dwóch od FeiyuTech. Pozwoli to zaoszczędzić nawet 45 dolarów, czyli jakieś 160 złotych. Całkiem nieźle, co nie? Wszystkie gimbale mają 3-osiową stabilizację, działają ze sporą liczbą smartfonów, ale można też wsadzić do nich np. kamerkę sportową. Wszystkie mają także zdalną kontrolę dzięki przyciskom na obudowie. Musicie sami zdecydować, który pasuje Wam bardziej. Ja nie chcę nikogo namawiać, ale sam wybrałem Zhiyun Smooth Q i pewnie o nim coś napiszę jak tylko przyjedzie.

Zhiyun Smooth Q – ZHIYUN104 – 104 dolary (było 139 dolarów)

 

FeiyuTech Vimble c – VIMBLEC40 – 99 dolarów (było 139 dolarów)

 

FeiyuTech SPG – FYTCSP45 – 104 dolary (było 149 dolarów)

Wpis powstał we współpracy z Tomtop