Sony na targach IFA 2017 w Berlinie pochwalił się nową, sportową, miniaturową kamerką Sony RX0. Bezpośrednio po konferencji galaktyczna redakcja miała okazję przyjrzeć się nowemu produktowi z bliska. Czym przyciągnęła naszą uwagę?

Już po pierwszych zdjęciach na prezentacji mogliśmy przypuszczać, że dostaniemy coś lepszego niż kawałek elektroniki opakowany w plastikową obudowę. Pierwsze wrażenia tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że Sony wyprodukowało produkt z naprawdę solidnych materiałów. Mała, solidna i profesjonalna. To tyle z subiektywnych pierwszych wrażeń.

Patrząc na specyfikację mamy tutaj do czynienia z sensorem CMOS Exmor RS 15,3 Mpix wraz z optyką ZEISS Tessar T 24mm F4. W wymiarach RX0 zbliżona jest do małych kamerek sportowych. Filmy możemy kręcić w maksymalnej rozdzielczości 4K. Dostępny jest również tryb slow motion, w którym zarejestrujemy 960 klatek na sekundę. Trzeba tutaj zaznaczyć, że w rozdzielczości Full HD 1080p, więc znacznie lepiej niż Xperia XZ Premium. Nagrania zapisujemy na zewnętrznej karcie pamięci, a do dyspozycji mamy również microUSB (do ładowania), wyjście micro HDMI oraz mini jack do podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

Sony RX0 / fot. galaktyczny.pl

Producent chwali się wyjątkową wytrzymałością sprzętu – jest wodoodporna do 10 metrów pod wodą oraz odporna na nacisk do 200 kg. Wśród dodatkowych akcesoriów znajdziemy między innymi specjalne etui, które jeszcze lepiej chroni kamerę w ekstremalnych warunkach.

Sony RX0 będzie dostępna od października w cenie zbliżonej do 700 dolarów.