Nawet gdyby ktoś był największym przeciwnikiem Apple to i tak powinien się ze mną zgodzić, że premiera iPhone’a 8 to jedna z najważniejszych premier tego roku. Raz, że to po prostu iPhone, a dwa, że to jubileuszowy iPhone, bo pojawia się 10 lat po prezentacji pierwszego smartfona od Apple. Tutaj dowiecie się gdzie i jak obejrzeć Apple Special Event i prezentację nowych urządzeń. 

Nie będę pisał kolejny raz o tym co zobaczymy, bo w zasadzie większość już wiemy. Chociaż, ja mam delikatną nadzieję, że Apple jednak nas czymś zaskoczy, bo w końcu mamy jubileusz, więc jak nie teraz to kiedy. Warto zaznaczyć, że obok nowych smartf… iPhone’ów ma pojawić się też 3. generacja Apple Watch, podobno ze wsparciem LTE jak i nowa wersja Apple TV. Przyznam, że nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem produktów Apple, ale je bardzo doceniam i w sumie nigdy nie czekałem na konferencję Apple’a jak teraz.

Ok, teraz konkrety. Konferencja Apple odbędzie się w Steve Jobs Theater w Apple Park w Kalifornii. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00 czasu PDT, co odpowiada godzinie 19:00 czasu polskiego. Co najważniejsze, konferencję można śledzić na żywo, bo zostanie udostępniony livestream. Z oglądaniem nie będą na pewno mieli problemów użytkownicy produktów Apple jak iPhone, iPad i iPod touch (iOS 9.0 lub nowszy), drugiej generacji Apple TV lub komputerów Mac (minimum iOS 10.11) i komputerów z Windows 10 i przeglądarką Microsoft Edge. Trochę więcej zachodu jest z uruchomieniem relacji na żywo na Androidzie lub starszych wersjach Windowsa.

Jak obejrzeć livestream na Androidzie? 
  1. Zainstaluj program VLC for Android z Google Play na swoim smartfonie.
  2. Uruchom program, wysuń zakładkę z opcjami z prawej strony i wybierz Otwórz adres URL.
  3. Skopiuj i wklej jeden z poniższych linków i zatwierdź klikając na przycisk odtwarzania.

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

http://appleliveevents-i.akamaihd.net/hls/live/222436-b/16faohbadfvoihjbadfvljhbphjb06/master/4500/4500.m3u8?t=YWxpc2FtaXg=

Jak obejrzeć livestream na komputerze ze starszym Windowsem?
  1. Zainstaluj program VLC media player ze strony producenta.
  2. Uruchom program, wybierz z menu Plik, a następnie opcję Otwórz strumień w sieci.
  3. Wklej powyższy link i zatwierdź klikając na przycisk Odtwarzaj.

Pamiętajcie, że stream może nie działać dopóki nie zostanie uruchomiony przez Apple. Dlatego też teraz nie ma co sprawdzać, tylko zrobić to kilka minut przed godziną 19:00.

źródło: Apple przez Tablety