Jeżeli śledziliście nowości z targów IFA 2017 na początku września, nawet bez skupienia jakim jest obdarzony zawodowy szachista, to na pewno trafiliście na informację o Windows Mixed Reality. To nowa technologia od Microsoftu, o której mówiłem trochę więcej razem z Konradem w tracie podsumowania całych targów. Ta się okazało, że swoje gogle do WMR pokazało już pięciu producentów, ale jestem pewien, że miał je wtedy też Samsung, ale jakoś wstrzymał się z premierą. Dlaczego? A dlatego, że możemy zobaczyć je dopiero dzisiaj. 

Jeszcze raz przypomnę, jeżeli nadal ktoś zastanawia się nad tym, co to jes to całe Windows Mixed Reality. W skrócie, to mieszana rzeczywistość, która wykorzystuje możliwości technologii AR i VR w znacznie lepszej formie niż do tej pory, nakładając wirtualne obiekty na świat rzeczywisty. Nie wymaga smartfona do pracy (gogle mają swój ekran) i wyświetla przed nami coś na wzór hologramów, z którymi możemy wejść w pewną interakcję (tak jak np. walka z Kylo Renem na miecze świetlne u Lenovo). Zdaje się, że technologia jest też tańsza, bo przykładowo okulary MR od Dell’a można kupić za 299 dolarów.

Gogle Windows Mixed Reality od Samsunga / fot. Twitter

Wszystkie gogle Windows Mixed Reality zaprezentowane podczas targów w Berlinie działały tak samo i w zasadzie różniły się tylko wyglądem obudowy. Te od Samsunga będą nieco inne i nie boję się od razu stwierdzić, że będą też lepsze. Samsung ma ogromne doświadczenie w świecie VR, bo raz, że współpracował już z Oculusem przy Gear VR, a dwa, ma chyba najbardziej rozbudowany sklep z kompatybilnymi materiałami i aplikacjami na wspomniane gogle. O przewadze gogli od Samsunga może świadczyć przede wszystkim fakt, że mają wbudowane coś na wzór słuchawek, które w dodatku zostały przygotowane razem z firmą AKG. Patrząc na grafiki można też być pewnym wysokiej jakości wykonania.

Gogle Windows Mixed Reality od Samsunga i kontrolery / fot. Twitter

Ja najbardziej boję się o cenę, bo Samsung często lubi nam robić różne „niespodzianki” z wyceną swoich urządzeń. Tej oficjalnej jeszcze nie znamy, ale obawiam się, że mogą to być najdroższe okulary do WMR. Nie zostały też oficjalnie zaprezentowane, ale może to się zmienić już w przyszłym tygodniu na konferencji Microsoftu, która będzie poświęcona głównie technologii Windows Mixed Reality. Z chęcią obejrzę, a Wy?

Samsung Windows Mixed Reality od przodu / fot. Twitter

źródło: WalkingCat (Twitter) przez GSMArena