Można powiedzieć, że Xiaomi Mi 6 od lipca jest już oficjalnie w Polsce, choć trochę czarne chmury kładzie nad nim brak pasma LTE B20, przez co potencjalni nabywcy patrzą na niego tak, jakby mieli jeździć samochodem bez kierownicy. Fakt, w niektórych miejscach można odczuć brak tej częstotliwości, ale w moim przypadku – a używam Mi Szóstki już kilka miesięcy – nie było to takie problematyczne, no może tylko w sytuacji, gdy wszedłem do jakiejś dziury. Jeśli ktoś nadal chce zdobyć Mi 6 w swoje ręce to mam dobrą wiadomość – smartfon pojawił się w ofercie kolejnego sklepu. Jest to Sferis i ma go w trochę niższej cenie.

Z tego co się orientuję, Sferis prowadzi dystrybucję smartfonów Xiaomi na własną rękę i zapewne stąd mają takie niskie (by nie powiedzieć, że najniższe) ceny na kilka modeli. Ale czy jest w tym coś złego? No nie i ja mam tutaj przynajmniej trzy argumenty. Po pierwsze, sklep daje 24-miesięczną gwarancję sprzedawcy, więc zawsze w razie problemów można zgłosić wadliwy smartfon z tytułu rękojmi. Po drugie, jest to wersja międzynarodowa, przygotowana pod kątem językowym i z dostępem do Google Play, choć kilka modeli nie ma LTE B20. Po trzecie, skoro cena jest niższa i przy niektórych smartfonach wychodzi niewiele drożej niż w Chinach, to chyba lepiej jest kupić „na miejscu” niż sprowadzać bezpośrednio od Chińczyka? Aktualnie znajdziecie u nich Xiaomi Redmi 4A za 479 złotych czy nowego Xiaomi Mi Max 2 za 1149 złotych i z tego co widzę, to najniższe kwoty, biorąc pod uwagę większe i znane sklepy z elektroniką. Jest też Xiaomi Redmi Note 4 w dwóch wariantach i Redmi 4X, które też należą do najtańszych, a teraz (nareszcie!) dołącza do nich flagowy model – Xiaomi Mi 6.

Xiaomi Mi 6 w Sferis / fot. Sferis

Póki co Xiaomi Mi 6 jest w czarnej wersji kolorystycznej i jest to wersja z 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jest o wersja globalna, ale nie ma pasma LTE B20, ale jak mi wiadomo, wszystkie modele dostępne w innych sklepach też tego nie mają. Jest to identyczny wariant jaki już testowałem na łamach galaktycznego, więc jeśli chcecie dowiedzieć się szczegółów, poniżej podaję link do recenzji. Jak widzicie, Xiaomi Mi 6 można kupić za 1949 złotych.

Recenzja Xiaomi Mi 6. Czy rzeczywiście #XiaomiLepsze?

źródło: Sferis