Japoński producent Sony słynie ze smartfonów Xperia, które wyposażone są w jedne z lepszych aparatów fotograficznych na rynku. Ten fakt jednak nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, ze względu na to, że firma zajmuje się także produkcją obiektywów. Niemniej jednak urządzenia mobilne tego koncernu stały się rozpoznawalne głównie ze względu ich charakterystycznego designu. Jak widać producentowi nie zależało dotąd na rewolucji w stylistyce Omnibalance. Czy w końcu nadszedł czas na coś nowego? 

Każdemu smartfon Sony Xperia kojarzy się z prostokątną bryłą i dużymi ramkami nad i pod wyświetlaczem. Nic dziwnego. Japoński producent zdążył już nas wszystkich przyzwyczaić do telefonów z taką właśnie stylistyką. Pierwszym modelem z charakterystycznym designem była Xperia Z, która zadebiutowała na rynku w 2013 roku, a co rok prezentowane smartfony wyglądały wręcz identycznie co pierwszy przedstawiciel tej serii. Wprowadzane były pewne udoskonalenia, trochę kombinowano z materiałami, ale wszystko kręciło się wokół jednego projektu. I tak aż do Xperii XZ1, którą zobaczyliśmy na IFA 2017.

Sony Xperia XZ Premium / fot. Sony

Zdaje się, że nawet producentowi znudził się ten design i okazuje się, że czekają nas duże zmiany. Co ciekawe, ta informacja jest już potwierdzona. Dyrektor indyjskiego oddziału Sony w wywiadzie z tamtejszym serwisem zdradził, że firma ma wkrótce zmienić stylistykę swoich urządzeń. Co prawda, producent nie zamierza całkowicie zrywać ze wzornictwem Omnibalance, ale przyszłe smartfony na pewno będą wyglądały inaczej niż te, które już są na rynku. Kenichiro Hibi niestety nie sprecyzował dokładnie czego możemy się spodziewać po nowej serii. Niewykluczone jest jednak, że Sony pójdzie w ślady konkurencji i stworzy urządzenia z wyświetlaczami zajmującymi prawie cały przedni panel. Jest to faktycznie realny scenariusz, biorąc pod uwagę to co aktualnie dzieje się na rynku, a także wszystkie spekulacje, które wskazują na smartfon w stylistyce Mirai (co po japońsku oznacza „przyszłość”), który ma pojawić się podczas przyszłorocznych targów MWC.

Sony Xperia XZ Premium wcale nie ma dużych ramek?!

Niewykluczone więc jest to, że w lutym 2018 roku zobaczymy zupełnie nowy smartfon od Sony, który być może zaskoczy nawet największych sceptyków marki. Życzyłbym sobie, aby plotki pokryły się z rzeczywistością i smartfon japońskiej firmy był wyposażony w wyświetlacz podobny do tego jaki ma Galaxy Note 8 czy LG V30. A nawet jeśli będzie inaczej, liczę na to, że Sony zaskoczy chociaż nowym designem. Od 2013 roku w tej kwestii nic się nie zmieniało i chyba czas najwyższy na przynajmniej odrobinę powiewu świeżości.

źródło: Xperia Blog przez Komórkomania