Od prezentacji najnowszej wersji systemu Android upłynęło już sporo czasu, ale Samsung stosunkowo niedawno rozpoczął prace nad wspomnianym oprogramowaniem. W pierwszej kolejności ma oczywiście trafić do tegorocznych flagowców, czyli Galaxy S8 i Galaxy S8+. Zanim to jednak oficjalnie nastąpi, koreański producent uruchomi publiczne testy beta systemu. Niewykluczone, że dojdzie do tego już w październiku.

Koreańczycy pracują również nad zintegrowaniem usługi Samsung Pay z najnowszą wersją systemu Android, by wszystko dopiąć na ostatni guzik przed uruchomieniem otwartych beta testów nowego oprogramowania. Należy jednak pamiętać, że funkcja płatnicza Samsunga nie działa (jeszcze) w Polsce i brak jakichkolwiek oficjalnych informacji kiedy się to zmieni.

Obecnie Samsung prowadzi wewnętrzne prace nad systemem Android 8.0 Oreo, a wkrótce, zapewne  w październiku ruszą zapisy do Galaxy Beta Program. W ramach tego programu wszyscy chętni posiadacze modeli Galaxy S8 i Galaxy S8+ będą mogli zgłosić się do tego projektu. Pierwsze zgłoszenia będą przyjmowane od nabywców tegorocznych flagowców z rodzimego rynku producenta, dopiero w dalszej kolejności do zapisów będą mogli przystąpić posiadacze tych urządzeń ze Starego Kontynentu. Niestety nie sprecyzowano dokładnie, czy programem zostanie objęty także nasz kraj. Warto jednak przypomnieć, iż w ubiegłym roku publiczne testy Androida Nougat dla Galaxy S7 i Galaxy S7 edge odbywały się jedynie w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że w tegorocznej edycji programu będą mogli również wziąć udział użytkownicy z Polski.

Oficjalna aktualizacja systemu Android Oreo dla modeli Galaxy S8 może nastąpić dopiero na początku 2018 roku, a testy wersji rozwojowej zapewne zakończą się w grudniu. Od wielu lat możemy zauważyć, że Samsung nie śpieszy się z udostępnieniem oficjalnej wersji oprogramowania, nawet dla swoich czołowych modeli. Widocznie priorytetem jest tutaj niezawodność systemu, tak by każdy użytkownik otrzymał dopracowaną aktualizację. Moim zdaniem taka ideologia jest jak najbardziej zrozumiała.

źródło: sammobile