Nokia zasłynęła na rynku technologicznym już na początku XXI wieku, kiedy to zaprezentowała Nokię 3310, która na tamte czasy była tak samo doskonała, jak współczesne flagowce – jej domeną była wytrzymałość, niekiedy nawet humorystycznie wyolbrzymiana. Obudowa Nokii 3310 była odporna nawet na upadki z dużych wysokości i poza tym, że czasami odpadła klapka to nic wielkiego się nie stało. Jednak, gdy rynek technologiczny mocno się rozwinął, ludziom zaczęło brakować klasyka Nokii 3310, głównie z uwagi na to, że najnowsze smartfony są całkowitym przeciwieństwem kultowych feature phone’ów ich wyświetlacze są bardzo podatne nawet na drobne zarysowania, nie wspominając już o pęknięciach podczas upadków. W ostatnim czasie do portfolio Nokii doszło kilka smartfonów jak chociażby flagowca Nokia 8. Ciekawi jesteście jak wytrzymałą obudowę ma ten smartfon?

Parę tygodni temu fińska firma zaprezentowała swój flagowy model Nokia 8. Nie jest to jedyny to jedyny smartfon od „nowej Nokii”, ale na pewno najciekawszy i to właśnie jego pewien znany youtuber postanowił przetestować pod kątem odporności. Testy były bardzo wymagające, ale też wykonane w charakterystyczny sposób dla kanału JerryRigEwerything. Była próba zarysowania skanera linii papilarnych, szkła aparatu oraz wyświetlacza, gdzie ten ostatni poddał się dopiero na 6 poziomie, co jest raczej normalne dla tegorocznych flagowców z Gorilla Glass 5.

Tylny panel smartfona jest wykonany z aluminium, które z reguły jest podatne na zarysowania, jednak podczas codziennego użytkowania ciężko będzie samemu porysować tylną ścianę. Klucze są w stanie zarysować, ale są to tylko nieznaczące ślady, które można przetrzeć palcem. Dopiero ostry nóż zrobił swoje, ale na to już rady nie ma, a raczej nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak „katował” swojego smartfona. Podczas bardzo ekstremalnych testów flagowy model Nokii przeżył spotkanie z zapalniczką, ale przede wszystkim wytrzymała próbę wyginania. Większość flagowców czołowych producentów jest wykonanych ze szkła, co może oznaczać, że nawet upadek z niezbyt wysokiego pułapu może uszkodzić obudowę.

Wyniki testów wytrzymałości jednoznacznie wskazują, że Nokia 8 z całą pewnością zasługuje na miano bardzo odpornego smartfona z Androidem. Jeśli więc szuka ktoś nowego, bardzo wydajnego smartfonu, ale jednocześnie zależy mu na dużej wytrzymałości to Nokia 8 może być faworytem.

źródło: YouTube