Na temat fińskiego producenta w ostatnim czasie dużo się mówi, w szczególności po premierze najnowszego smartfona Nokia 8, który w pewien sposób odmienił oblicze tej marki. Najnowszy flagowiec nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale już pojawiają się pierwsze spekulacje na temat kolejnego topowego modelu – Nokia 9. Czego możemy się spodziewać?

Nokia jest już wieloletnim graczem rynku technologicznego i przez te wszystkie lata mogliśmy obserwować jak telefony fińskiego producenta ewoluowały, jak podążały za postępem technicznym, jakie były wzloty i jakie upadki. Od masy klasycznych telefonów, które zawsze czymś się wyróżniały i zaskakiwały, przez erę smartfonów z linii Lumia z mobilnym Windowsem, po spadek na drugi, a nawet i trzeci tor na rynku urządzeń mobilnych aż do… 2017 roku, kiedy to ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i reaktywował Nokię z Androidem w środku. Moim zdaniem właśnie to było strzałem w dziesiątkę, ten krok od razu odbudował pozycję firmy, co widać po zainteresowaniu jakim cieszy się najnowszy flagowiec – Nokia 8.

W internecie zaczęły pojawiać się pierwsze plotki na temat smartfona Nokia 9, który pojawił się nawet na pierwszej grafice. Jak na razie są spekulacje i domysły, a sam render pochodzi od fana marki, należy więc do tych informacji podchodzić z rezerwą. Niemniej jednak informacje mogą mieć pewne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Smartfon ma zakrzywiony ekran z przodu przez co jest podobny chociażby do takiego Huawei Mate 9 Pro. Może więc to być faktycznie realny przeciek, z racji na to, że  wielu producentów rezygnuje powoli ze stosowania w swoich czołowych modelach płaskich ekranów. Ponadto na zdjęciu widać też tylny panel domniemanej Nokii 9, który jest wykonany ze szkła. Gdyby potwierdziłyby się te plotki, kolejny flagowiec fińskiego producenta mógłby już nie być aż tak odporny na zarysowania jak poprzednik, ze względu na specyfikę zastosowanego materiału, jakim jest szkło.

Render smartfonu Nokia 9 / fot. Baidu

Narazie nic więcej nie wiadomo na temat Nokii 9, nie wiadomo też, czy w ogóle kiedykolwiek w przyszłości pojawi się taki model w ofercie producenta. Jednak moim zdaniem Nokia 8 doczeka się swojego następcy, chociażby dlatego, że Finowie odradzają się na rynku. Nowe modele, które niedawno poznaliśmy zapewne otwierają kolejną  erę w historii firmy, dzięki czemu możemy liczyć na cykliczne pojawianie się urządzeń coraz to nowszej generacji.

źródło: Baidu przez Gsmmaniak