W 2017 roku  na rynku technologicznym mamy coraz więcej smartfonów wyposażonych w tak zwane „bezramkowe wyświetlacze”. U LG jest to Full Vision, czyli ekran w proporcjach 18:9, pokryty płaskim szkłem i otoczony bardzo wąską ramką. Takie i podobne rozwiązania można spotkać w najnowszych flagowcach jak LG G6, Galaxy S8 czy nawet Xiaomi Mi MIX 2. Ale co ciekawe, LG nie tylko we flagowych smartfonach zdecydowało się na taki ekran, bo technologia Full Vision trafiła też do średniej półki za sprawą LG Q6. Zadebiutował jakoś w lipcu, ale dopiero teraz można się nim zainteresować. Chodzi o aktualną cenę. 

LG trochę odważnie podeszło do LG Q6 decydując się przenieść część flagowca do sporo niżej pozycjonowanego smartfona. Jego cena (a na pewno ta z czasu premiery) plasuje go na tak zwanej średniej półce, ale dzięki charakterystycznie zaokrąglonemu ekranowi Full Vision można go pomylić z flagowym LG G6. Firma z Korei Południowej jako pierwsza na rynku mobilnym zaimplementowała w swoim „średniaku” wyświetlacz o takich parametrach, co zapewne jest ukłonem w stronę klientów ceniących sobie jakość w rozsądnej cenie. No właśnie, tylko ta rozsądna cena była inna dla producenta, a inna dla użytkowników.

Warto przypomnieć, że urządzenie, gdy wchodziło na polski rynek było wycenione na kwotę 1499 złotych. Analitykom LG długo zajęło (znacznie dłużej niż redaktorom tech, którzy już w dniu premiery kręcili nosem), by zorientować się, że cena początkowa jest zawyżona i zadecydowano ostatecznie o obniżce. Okazuje się, że kupując smartfon w sklepach Komputronik czy Euro RTV AGD zapłacimy za niego tylko 999 złotych! Po pierwsze, jest to obecnie najniższa cena rynkowa, a po drugie, w innych marketach, przynajmniej w chwili pisania tego newsa za LG Q6 trzeba zapłacić 1299 złotych.

LG Q6/ fot. LG

Myślę zatem, że trzycyfrowa kwota jest przekonująca i w końcu można rozważyć zakup tego smartfona jeżeli szukamy jakiegoś modelu do tysiąca złotych. Niestety promocja nie trwa wiecznie tylko do niedzieli, 8 października. Cena LG Q6 zaraz po premierze była nieco zawyżona, ale jeżeli do nowoczesnego ekranu i przyzwoitej specyfikacji dołożymy taką obniżkę, to niektórzy może zainteresują się tym smartfonem na nowo.

źródło: Komputronik, EuroTabletowo