Premiera smartfonów Huawei Mate 10 zbliża się wielkimi krokami, a to dlatego, że konferencja odbędzie się za niecały tydzień, 16 października. My czekamy na premierę, a posiadacze Mate 9 czekają na najnowszą aktualizację i jak się okazuje, aktualizacja do Androida 8.0 Oreo jest coraz bliżej. Zanim to jednak nastąpi, firma Huawei uruchomi wcześniej publiczne beta testy najnowszego oprogramowania, do których mogą zgłaszać się właśnie użytkownicy Huawei Mate 9.

Już od dłuższego czasu pojawiało się mnóstwo przecieków na temat aktualizacji smartfonów Huawei Mate 9 do Androida 8.0 Oreo z nakładką EMUI 6.0 i zdaje się, że zostały one potwierdzone, bowiem niemiecki oddział Huawei poinformował o rozpoczęciu akcji pilotażowej, w której mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (czyt. właściciele Huawei Mate 9). Jak można się domyślać po poprzednich takich akcjach,liczba testerów jest bardzo ograniczona, ponieważ w początkowej fazie beta testów może uczestniczyć jedynie 250 osób. Z czasem może się to zmienić.

Aby przystąpić do testów, należy zainstalować na swój smartfon aplikację Huawei Beta i co ważne, w najnowszej wersji 2.2.20, bo inaczej starsze wydanie programu nie umożliwi przystąpienia do testów systemu Android Oreo. Co więcej, Huawei Mate 9 musi mieć najnowsze oprogramowanie oznaczone jako MHA-L29C432B194.

Po wykonaniu tych czynności wystarczy uruchomić aplikację Huawei Beta, w której za pomocą swojego konta Huawei ID trzeba zapisać się do testów. Według informacji, wersja beta oprogramowania z Androidem 8.0 Oreo zostanie udostępniona testerom w przyszłym tygodniu, tuż po oficjalnej prezentacji smartfonów Huawei Mate 10 w Monachium. Prawdopodobnie beta testy potrwają przynajmniej kilka tygodni, zatem oficjalna aktualizacja dla Mate 9 może nastąpić na przełomie 2017 i 2018 roku.

W testach najnowszej wersji systemu Android mogą brać udział jedynie smartfony Huawei Mate 9, ale na udostępnienie aktualizacji przez chińskiego producenta mogą liczyć też posiadacze innych modeli takich jak Honor 9, Huawei P10, Huawei P10 Plus czy Huawei P10 Lite. Niewykluczone, że Android 8.0 Oreo również trafi na zeszłoroczne flagowce Huawei P9, jednak ta informacja nie została jeszcze zweryfikowana.

źródło: Huawei przez Tablety