W tym roku poznaliśmy cztery smartfony fińskiego producenta, nie licząc oczywiście odświeżonej Nokii 3310, która jest zwykłym telefonem. Wśród nich jest Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz flagowca Nokia 8, która śmiało może konkurować z innymi topowymi smartfonami na rynku. Powrót Nokii po wieloletniej przerwie wzbudził spore zainteresowanie, a w sieci pojawia się coraz to więcej doniesień o kolejnych smartfonach HMD Global. Podobno prace nad kolejnymi modelami idą pełną parą, a wśród nich między innymi Nokia 9.

Gdybym miał wybierać, to zakładam, że to Nokia 8 cieszy się największym powodzeniem spośród wszystkich zaprezentowanych smartfonów od „nowej” Nokii. Urządzenie ma świetne podzespoły, aparat z optyką Carl Zeiss i jak się okazuje, bardzo wytrzymałą obudowę. Fiński producent nie zamierza spocząć na laurach i jak się okazuje już pracuje nad trzema kolejnymi smartfonami – Nokia 2, Nokia 7 oraz Nokia 9.

Przecieki o nowych urządzeniach pochodzą od pewnego fana Nokii, który miał rozmawiać z jednym z pracowników firmy, który jest powiązany z kanałami dystrybucji HMD Global. Wieści zatem mogą być wiarygodne, zwłaszcza, że ta osoba jest odpowiedzialna za wprowadzanie urządzeń na rynek. Jego zdaniem najnowsze telefony mogą zostać oficjalnie zaprezentowane dopiero w lutym 2018, czyli bardzo możliwe, że podczas MWC 2018 w Barcelonie, podobnie jak modele Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6, których premiera odbyła się podczas tegorocznej edycji targów.

Nowe smartfony od HMD Global – Nokia 2, Nokia 7 i Nokia 9 / fot. Nokiamob

Na temat specyfikacji nowych telefonów niewiele wiadomo. Jedynie o najsłabszej Nokii 2 znane są jakiekolwiek szczegóły, z uwagi na to, że smartfon pojawił się w kilku przeciekach. Jeśli wierzyć doniesieniom, ma to być smartfon podobnie pozycjonowany co Nokia 3, a być może nawet niżej, bo podzespoły są typowe dla najniższej półki – procesor Qualcomm Snapdragon 210 z układem graficznym Adreno 304, 1 GB pamięci operacyjnej, a także 8 GB pamięci wewnętrznej. Dawno nie widziałem takich parametrów w smartfonie, tym bardziej, że mamy koniec 2017 roku. Warto podkreślić, że Nokia 2 będzie zasilana przez bardzo pojemny akumulator 4000 mAh, co przy takiej specyfikacji może wpłynąć na długi czas pracy na jednym ładowaniu.

1. Czy Nokia 8 jest tak samo wytrzymała co Nokia 3310?
2. Ktoś sobie wymyślił, że Nokia 9 będzie wyglądała właśnie tak

Niestety o smartfonach Nokia 7 i Nokia 9 wiemy tylko tyle, że kiedyś mogą się pojawić. Myślę, że Dziewiątka może być rozwinięciem idei zapoczątkowanej w Nokii 8, zatem można liczyć na to, że będzie to flagowy model fińskiego producenta z najlepszymi dostępnymi podzespołami. Na potwierdzenie trzeba będzie jeszcze poczekać, przynajmniej do początku przyszłego roku.

na zdjęciu głównym: Nokia 8
źródło: Nokiamob przez Tablety