Bixby to asystent głosowy, który zadebiutował wraz z tegorocznymi flagowymi modelami Galaxy S8 i Galaxy S8+. Przed premierą tych smartfonów mówiło się, że Bixby zaoferuje nam multum funkcji, a dla Samsunga asystent był tak ważny, że postanowił wyposażyć najnowsze telefony w dedykowany przycisk do tej funkcji. Niestety było to daremne rozwiązanie, ponieważ dla większości Bixby stało się bezużytecznym dodatkiem, który bardziej przeszkadzał niż pomagał. Okazuje się, że w przygotowaniu jest najnowsze wydanie – Bixby 2.0. Co nowego wniesie? 

W pierwotnych założeniach koreańskiego producenta było stworzenie platformy w pełni zaawansowanej, takiej jak przykładowo Google Assistant czy też Siri od Apple. Samsung w swoim asystencie głosowym pokładał duże nadzieje, licząc na ogromny sukces Bixbiego, ale tak się nie stało, bowiem użytkownicy flagowców Galaxy S8, Galaxy S8+ czy najnowszego Galaxy Note 8 niezbyt się z nim polubili, głównie za to, że nie daje on takich możliwości, jakie teoretycznie miał spełniać i jest o wiele uboższy od chociażby asystenta od Google. A na domiar złego, w Polsce taki asystent jest bezużyteczny, bo nie obsługuje języka polskiego.

Samsung widząc z jakim brakiem entuzjazmu spotkał się Bixby, musiał zrobić coś, by go poprawić. I tak się stało, że już w najbliższym czasie ma pojawić się Bixby 2.0, a z ostatnich informacji wynika, że miałoby do tego dojść już 18 października. Najnowsze wydanie asystenta głosowego ma dodać wsparcie dla urządzeń i usług różnych firm, a co za tym idzie, Bixby mógłby obsługiwać nie tylko smartfony. Niestety szczegóły na ten temat nie są jeszcze znane, ale dobrą wiadomością dla wielu użytkowników Galaxy S8 czy Galaxy Note 8 jest to, że południowokoreański producent będzie systematycznie dbał o rozwój asystenta głosowego Bixby, głównie za sprawą zatrudnienia do firmy odpowiedzialnej za te czynności osoby.

Wszystkie te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, aczkolwiek szef działu urządzeń mobilnych Koh Dong-Jin już dawno poinformował, że wszystkie niedociągnięcia zostaną zlikwidowane. Wygląda więc na to, że faktycznie koreański producent pracuje nad ulepszeniem asystenta głosowego Bixby. Oficjalne informacje  na temat drugiej generacji wspomnianego asystenta zostaną potwierdzone prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Ciekaw jestem czy zmiany będą odczuwalne w Polsce, bo póki co najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie Bixby.

źródło: Sammobile