Od dłuższego czasu do sieci trafiają informacje o przyszłych procesorach od Qualcomm’a. Mowa oczywiście o układzie Snapdragon 845, który ma zasilić przyszłoroczne flagowce, w tym prawdopodobnie Samsunga Galaxy S9 i jego większą wersję. Dzisiaj sieć obiegły ciekawe doniesienia o kolejnych ultrawydajnych układach amerykańskiej firmy. Co tym razem? 

Z roku na rok czołowi producenci wkładają do swoich flagowych urządzeń coraz  to szybsze układy, ale często jest tak, że granica wydajności między dwoma generacjami topowych smartfonów się zaciera, mimo znaczącej przewagi nowszego modelu w testach syntetycznych. Wystarczy spojrzeć na kulturę pracy takiego Samsunga Galaxy S7 i nowszego Galaxy S8. W obu przypadkach mamy do czynienia z najwydajniejszymi podzespołami, gdzie zastosowano najlepsze możliwe układy, dostrzeżenie różnicy w szybkości działania podczas codziennego używania jest niemal niemożliwe. Ale już tak się przyjęło, że skoro ma być nowy smartfon, to ma być z najnowszym procesorem i kropka.

Qualcomm od dawna pracuje już nad układem Snapdragon 845, po który zapewne ustawi się kolejka chętnych producentów, by takie właśnie procesory włożyć do swoich flagowców w 2018 roku i wiadomo już, że to Samsung zgarnie największą ich pulę. Okazuje się jednak, że w przygotowaniach jest już kolejny układ – Snapdragon 855. Informacje te pochodzą od jednego z inżynierów firmy, który zdradził, że nowe procesory miałyby bazować na technologii 7 nm, co wpłynie na wydajność i jeszcze niższą temperaturę pracy. W chwili obecnej takie układy są wykonane w 10 nm procesie technologicznym.

Najprawdopodobniej najnowsze procesory zadebiutują oficjalnie na rynku nie wcześniej niż w 2018 i 2019 roku.

źródło: Twitter przez gizmochina