Do premiery nowych flagowych urządzeń Huawei Mate 10 pozostało zaledwie kilkanaście godzin i zapewne każdy zainteresowany czeka na ich prezentację z wielką niecierpliwością. Na temat najnowszego flagowca z Chin wiemy już naprawdę sporo i nawet dane nam było go zobaczyć na kilku grafikach. Zapowiada się smartfon z genialną specyfikacją, ale też świetnym aparatem fotograficznym. Pod względem możliwości foto Mate 10 może być w czołówce. 

Od dłuższego czasu pojawia się mnóstwo spekulacji na temat Mate 10, ale to normalne skoro premiera jest niemal za rogiem. Atmosfera się podgrzewa i jestem pewien, że jeszcze na chwilę przed oficjalną premierą Ci mniej niecierpliwi wrzucą coś od siebie. Premiera smartfonów Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro zaplanowana jest na 16. października i odbędzie się o godzinie 14:00 w Monachium.

Z najnowszych doniesień wynika, że czołowy model Huawei Mate 10 zostanie wyposażony w trzecią generację aparatu stworzonego we współpracy z firmą Leica. Aparaty z tyłu będą dwa, jeden sensor będzie miał 23-megapikselową matrycą, a drugi 20-megapikselową (zapewne jeden RGB, a drugi monochromatyczny), optyka będzie od Leica, ale najważniejsze jest to, że oba mają mieć przysłonę o wartości f/1.6, co może zapewnić bardzo jasne zdjęcia wykonane po zmroku. Przypomnę, że Huawei P10 Plus miał przysłonę f/1.8. Jeśli wszystko się potwierdzi, Huawei Mate 10 mógłby stać się jednym z lepszych fotograficznych smartfonów na rynku.

Huawei już podczas targów IFA uchylił rąbka tajemnicy o procesorze jaki znajdzie zastosowanie w Mate 10. Ma to być Kirin 970, który został wyposażony w dodatkową, specjalną jednostkę AI, która między innymi ma znacznie udoskonalić funkcję rozpoznawania obiektów podczas fotografowania. Taka technologia, pomocna ręką niemieckiej firmy Leica, dwa obiektywy może wróżyć sukces, ale musimy poczekać do premiery i przede wszystkim pierwszych testowych zdjęć. Jeżeli się to potwierdzi, nowe Mate’y będą mogły śmiało rywalizować z takimi czołowymi modelami jak Samsung Galaxy Note 8, czy Apple iPhone 8, które również wyróżniają się świetnym aparatem.

źródło: gizmochina