Pod koniec sierpnia koreański producent zaprezentował smartfona Galaxy Note 8, który pojawił się na polskim rynku po długiej i burzliwej nieobecności tej serii. W zasadzie to można powiedzieć, że to Galaxy Note 4 był tym ostatnim Notatnikiem. Zapewne to sprawiło, że zainteresowanie najnowszym flagowcem z rysikiem było ogromne, przypuszczam, że nawet większe niż w przypadku smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+. Dobra wiadomość dla tych dwóch ostatnich. Już niedługo pojawi się aktualizacja, która wprowadzi nową funkcję znaną z Galaxy Note 8. Chodzi o Live Focus (tryb portretowy). 

Tegoroczne flagowce Samsunga wprowadzają wiele innowacji względem poprzedników, a największą z nich jest chyba zastosowanie wyświetlacza Infinity Display o proporcjach 18:9, co sprawiło, że ekran zajmuje niemal cały przód urządzenia. Kluczową nowością dla Samsunga jest też asystent głosowy Bixby, który na chwilę obecną niestety nie spełnia oczekiwań – przynajmniej w Polsce – ze względu na to, że nie obsługuje języka polskiego, przez co jego funkcje są mocno ograniczone. W smartfonach Galaxy S8 ulepszono też aparat, który ma robić jeszcze lepsze zdjęcia w nocy, ale to już raczej nie jest tak istotne, bo już Samsung Galaxy S7 czy Galaxy S7 edge doskonale się spisywały w tej kwestii.

Od momentu pojawienia się na rynku Samsunga Galaxy Note 8 byli użytkownicy, którzy rozważali przesiadkę z Galaxy S8+ na Notatnika, głównie ze względu na rysik S Pen, kilka nowych funkcji czy podwójny aparat fotograficzny. Okazuje się, że przesiadka nie byłaby trafnym pomysłem, z uwagi na to, że aktualizacja, która ma zostać niebawem udostępniona „starszym flagowcom” ma wprowadzić funkcję Live Focus znaną już z Galaxy Note 8. W skrócie, rozwiązanie to pozwala na wykonanie zdjęcia z efektem rozmytego tła. Działanie tej funkcji możecie zobaczyć na poniższym filmie:

To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy mają smartfony Samsung Galaxy S8 i gdzieś tam z tyłu głowy jeszcze myślą o zamianie. Według mnie, niepotrzebnie, bo mimo pojedynczego aparatu, jakość zdjęć stoi na zbliżonym poziomie co w Galaxy Note 8. A teraz dojdzie jeszcze tryb portretowy. Niestety nie sprecyzowano konkretnie, kiedy pojawi się aktualizacja, która obok nowej funkcji wprowadzi też szereg usprawnień do systemu. Niewykluczone też, że nowości pojawią się dopiero z Androidem Oreo, a ten spodziewany jest dopiero na początku przyszłego roku. Czekamy!

źródło: gsmarena