HTC nieustannie pracuje nad swoimi kolejnymi urządzeniami mobilnymi, tak aby, podążać za wyznaczonymi trendami na rynku technologicznym. Okazuje się, że Tajwańczycy finalizują już prace nad smartfonem HTC U11 Plus, który niewykluczone, że zadebiutuje jeszcze w tym roku. Albo smartfonami, bo pojawiły się też informacje o HTC U11 Life. Jakie będą? 

Rok dwa tysiące siedemnasty z pewnością będzie określany rokiem „bezramkowych” smartfonów, bo coraz więcej producentów wprowadza do swojego portfolio nowe urządzenia z wyświetlaczami o niestandardowej jeszcze do niedawna proporcji 18:9. Firmy w celu wyróżnienia się od konkurencji stosują różne formy takich wyświetlaczy nazywając je Full Vision czy Infinity Display i co ciekawe, nie tylko w swoich flagowych smartfonach, ale również w tych ze średniej półki (np. LG Q6). Osobiście tuż po premierze modeli Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+, które jako jedne z pierwszych miały zastosowane takie ekrany, byłem sceptycznie do nich nastawiony, jednak gdy zobaczyłem na żywo te smartfony od razu zmieniłem zdanie.

Jak się okazuje, HTC póki co nie zamierza rywalizować z innymi firmami na takie wyświetlacze, bowiem ich najnowszy sprzęt ma zostać wyposażony w ekran o standardowych proporcjach 16:9. Jak może sugerować nazwa, smartfon będzie miał duży wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. No i tutaj pojawiają się sprzeczne informacje, bo jedne plotki mówią o ekranie w klasycznych proporcjach (16:9), ale drugie już wskazują na rozdzielczość, która jest typowa dla HTC U11 Plus. Ten lepszy podobno ma być zasilany przez wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540, ale jeśli spojrzymy na Life to tam ma już być Snapdragon 630. W Smartfon zaoferuje 4 GB pamięci operacyjnej, natomiast do dyspozycji użytkownika będzie przestrzeń 64 GB (32 GB w modelu Life), ale według wcześniejszych doniesień HTC U11 Plus może się również pojawić w drugim wariancie, mianowicie z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej.

Jest też mowa o aparatach: 12 megapikseli w Plusie i 16 megapikseli w Life, z tym, że ten drugi wygląda ciekawej, bo nie dość, że ma 16 megapikseli z tyłu to jeszcze będzie to samo z przodu, a dodatkowo HDR, zapis w RAW i filmy w 4K. Mimo tego, że procesor to średnia półka to smartfon może mieć możliwości jak flagowiec. HTC U11 Life ma też mieć wodoodporną obudowę, ale coś musiało pójść nie tak, bo spekuluje się o baterii 2600 mAh. Mało.

Wygląda więc na to, że HTC pokaże nie jeden, a dwa smartfony, które prawdopodobnie będą zbliżone do „lusterka” w postaci flagowca HTC U11. Jakie rzeczywiście będą? Dowiemy się tego już niebawem, bo konferencja jest zaplanowana na 2 listopada.

źródło: WinFuturecouponraja (Youtube)