Funkcja Always on Display pojawiła się jako jedna z nowości w smartfonach Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Z założenia jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie urządzeniom z najwyższej półki, jednak warto wspomnieć, że już tegoroczne smartfony z serii Galaxy A też otrzymały Always On Display. Okazuje się, że taka funkcja może działać na innych smartfonach Samsunga. O co chodzi i jak to zrobić? 

Always On Display pozwala na wyświetlanie najistotniejszych dla użytkownika informacji na „wyłączonym” ekranie. Może to być godzina, data, terminarz, wskaźnik poziomu baterii, powiadomienia czy nawet zdjęcie osoby dzwoniącej. Wszystko w prostej i czytelnej formie. Do tej pory to rozwiązanie było dostępne na zaledwie kilku smartfonach koreańskiego producenta, tych ze średniej i najwyższej półki, ale dzięki programistom XDA, można ją „wrzucić” też do innych Samsungów.

Najważniejszym warunkiem jest posiadanie smartfona działającego pod kontrolą najnowszej wersji Androida Nougat. Wszystko to zawdzięczamy „hakierom” z forum XDA, którzy stworzyli specjalne pliki do prawidłowego przeniesienia Always On Display na inne smartfony. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania na swoim starszym urządzeniu, należy pobrać dwa pliki z rozszerzeniem .apk (AODService i AOD_PluginService) ze strony XDA (link macie w źródle) i zainstalować na smartfonie. W obecnej chwili trwają beta testy, dlatego początkowo mogą występować problemy i błędy, ale użytkownicy, którzy do tej pory zainstalowali funkcję na swoich smartfonach, informują, że wszystko działa prawidłowo. Należy liczyć się także z tym, że dodanie Always On Display może wpłynąć na większe zużycie baterii.

Always On Display / fot. XDA

Wersja Always On Display przeznaczona dla modeli, które nie mają tej funkcji w standardzie i działa niemal identycznie, co na tegorocznych flagowcach Samsunga czy ubiegłorocznym Samsung Galaxy S7. Prywatnie mam Samsunga Galaxy S6, który co prawda ma już swoje lata, ale do tej pory sprawuje się rewelacyjnie. Z uwagi na to, że preferuję wygodne rozwiązania, z całą pewnością zainstaluje Always On Display na swoim smartfonie. Polecam to wszystkim posiadaczom starszych modeli.

źródło: XDA