Nie ma chyba osoby, która nie wie czym jest Nokia. Różne były sytuacje, były wzloty i upadki, ale w większości ich przypadków telefony, a potem smartfony można było zaliczyć do udanych. Ale produkcja i wprowadzanie na rynek urządzeń to jedno, a przygotowanie i udostępnianie najnowszych wersji oprogramowania na smartfony to drugie. HMD Global coś o tym wie, bo już uruchomiono beta testy systemu Android Oreo dla flagowca – Nokia 8. 

Zbliżający się do końca rok 2017 fani Nokii mogą zaliczyć do udanych. HMD Global odrodziło fińską markę i zaprezentowało kilka modeli jak Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6, Nokia 7, której oficjalna  premiera odbyła się całkiem niedawno czy topowa Nokia 8. Wiadomo też, że firma nie ma zamiaru zwalniać tempa i pracuje nad nowymi urządzenia, bo lada chwila do portfolio może dołączyć Nokia 2. Mimo tego, że smartfonów jest kilka to już użytkownicy mogą wybrać coś najbardziej dopasowanego do siebie i do swojego budżetu – od podstawowej Nokii 2 aż po flagową Nokię 8.

Okazuje się, że Ci, którzy mają smartfon Nokia 8 mogą przystąpić do testów Androida Oreo w wersji beta. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba zarejestrować się do programu testowego na stronie internetowej producenta, do której link macie w źródle. Nie sprecyzowano dokładnie, czy liczba testerów jest w jakiś sposób ograniczona, ale warto mieć na uwadze zasadę „kto pierwszy, ten lepszy”. Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego musimy podać numer IMEI naszego smartfonu i nazwę operatora sieci komórkowej. Następnie wszystkie informacje, które podaliśmy przejdą do weryfikacji, po czym Nokia wyśle do nas instrukcję jak testową wersję oprogramowania z Androidem Oreo.

Jeszcze przed premierą flagowej Nokii 8, HMD Global zapowiadało, że wszystkie modele smartfonów – w tym nawet budżetowy telefon Nokia 2 – będą mogły się spodziewać regularnych aktualizacji systemu (nawet do Androida 9.0). Można założyć, że Nokia 8 na Oreo czy nawet kolejnym Androidzie będzie sprawować się dobrze, to bardziej obawiałbym się tutaj o Nokię 2, która ma bardzo przeciętne podzespoły (przypomnę, że ma mieć tylko 1 GB RAM) i płynność działa może nie być satysfakcjonująca.

źródło: HMD Global przez theandroidsoul

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj