Powiecie pewnie, że nie ma co podniecać się jakimiś tam tapetami na smartfona. Ja też poniekąd tak myślę, ale przy tej jednej można zrobić wyjątek… bo jest właśnie wyjątkowa. Może pomysł nie jest nowy, bo wcześniej już takie rozwiązania widziałem, ale w końcu ta jest na najnowszego smartfona od Apple – iPhone X. 

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie tapety to nic szczególnego, ale w rzeczywistości może to być bardzo złożona i zarazem ciekawa inicjatywa. Pamiętacie ten materiał, w którym LG pokazało jak wyglądał proces tworzenia głównej tapety dla LG V30? Wyglądało to zjawiskowo, bo zaangażowano do tego sporo osób, przygotowano specjalne elementy, oświetlenie, całą scenę, a to wszystko w jednej, mogłoby się wydawać błahej sprawie. Jeśli ktoś nie widział, warto zerknąć tutaj.

Może iFixit nie podszedł do tego z takim rozmachem, ale ważne, że miał pomysł. Pomysł na to, by zrobić dokładne zdjęcie „wnętrzności” iPhone’a X pod ekranem, a potem przerobić je na tapetę. Przyznacie, że wygląda to bardzo oryginalnie. Tapeta jest przystosowana pod natywną rozdzielczość wyświetlacza i jeśli komuś nie pasuje ta z rozbiórki iPhone’a to może przypadnie Wam do gustu ta z prześwietlonym smartfonem promieniami rentgenowskimi. Jak to zrobić?

  • Najlepiej, wejdź na stronę z tapetą bezpośrednio w przeglądarce na iPhone X
  • Kliknij na zdjęcie, by otworzyć je w pełnej rozdzielczości
  • Zapisz zdjęcie w pamięci telefonu i ustaw je jako tapetę (Stopklatka lub Perspektywa). 

No dobra, to kto już ma u siebie? 🙂

źródło: ifixit