Powiedzenie, że Xiaomi robi wszystko jeszcze bardziej nabiera znaczenia. Zapomnijcie o parasolkach, rowerach czy urządzeniach do gotowania ryżu. Miałem też napisać, że niedługo będziemy się ubierać w Xiaomi, ale przecież już to można robić, bo w ofercie mają sportowe buty, które łączą się ze smartfonem, firmowe T-Shirty i rękawiczki na zimę. O czymś zapomniałem? Jasne, że tak, bo produktów tej marki nie łatwo jest zliczyć i co ciekawe, co chwilę pojawia się coś nowego. Tym razem jest to golarka elektryczna z marki Mijia o iście niespotykanym wyglądzie.

Kieszonkowa golarka to ostatnie na co bym wpadł jeśli chodzi o produkty od Xiaomi (a właściwie to od Mijia, a dokładniej MiJia, czyli jednej z marek, które są pod Xiaomi). A jednak, nadal zbieram szczękę z podłogi, po tym jak zobaczyłem nowe urządzenie i co najśmieszniejsze, wiem, że nie będzie to ostatni raz. Golarka elektryczna od firmy, która robi smartfony. Mówi się, że jak ktoś robi wszystko to jest do niczego, ale oni są jakimś wyjątkiem od tej reguły. Wystarczy spojrzeć na to tytułowe urządzenie żeby zrozumieć o co mi chodzi.

Golarka elektryczna od Xiaomi (Mijia) / fot. GearBest

Ta golarka po prostu nie wygląda jak golarka. Bardziej jak mały powerbank czy dysk przenośny, ale w rzeczywistości jest… golarką. W dodatku, kieszonkową, więc zmieści się nie tylko do kieszeni spodni, ale do każdego bagażu i nie będzie zabierać dużo miejsca. Obudowa jest w czarnym kolorze, a sama nasadka została wykonana z wytrzymałej japońskiej stali 60HRC. Ma całkiem dużą moc, bo silnik osiąga do 7800 cykli pracy na minutę przy czym nie jest jakoś przesadnie głośny, 65 dB. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że golarkę ładujemy przez USB Type C, więc na uparego można to zrobić za pomocą powerbanku czy ze złącza w komputerze. Szkoda tylko, że golarka nie jest wodoodporna i można jej używać tylko na sucho.

Golarka elektryczna od Xiaomi (Mijia) / fot. GearBest

Teraz cena. Golarka elektryczna od Xiaomi została wyceniona na 42,99 dolarów, czyli około 150 złotych. Aktualnie trwa jeszcze przedsprzedaż, która ma zakończyć się 29 listopada. Według tego co można znaleźć na karcie produktu, wysyłki mają ruszyć już pierwszego grudnia. Co sądzicie o takim gadżecie?

źródło: GearBest