Każdy używa takiej przeglądarki jaką lubi i do jakiej się przyzwyczaił. Często jest to ta domyślna zainstalowana w systemie, ale jest też kilka innych godnych uwagi programów. Ja przykładowo na stacjonarce i „siurfejsie” używam Maxthona ze względu na kilka przydatnych funkcji, ale już na smartfonie coraz bardziej przekonuję się do Microsoft Edge. Co więcej, nawet na komputerze ustawiłem ją pod siebie przez co nie jest już tylko przeglądarką do… pobierania innej przeglądarki. Od jakiegoś czasu Edge’a można zainstalować na Androidzie i teraz pojawiła się jego finalna wersja.

O mobilnej przeglądarce od Microsoftu pisaliśmy już na początku października kiedy to została udostępniona wersja testowa. Przyznam, że w razu wrzuciłem ją na swój smartfon żeby sprawdzić co potrafi i mimo tego, że nie używałem jej jakoś namiętnie często to zaskoczyła mnie kulturą pracy. Przypomnę, że była to wersja beta, a już dobrze działała. Z najważniejszych funkcji warto wymienić szybkie przenoszenie wyświetlanych stron z ekranu smartfona na komputer z Windows, pełną synchronizację zakładek czy opcje zapisania czegoś do przeczytania na później. Więcej o samej przeglądarce możecie przeczytaj tutaj.

Microsoft Edge jest już dostępny w końcowej wersji na Androida, ale jak się można było spodziewać w pierwszej kolejności przeglądarka została udostępniona w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też nie bądźcie zaskoczeni jeśli w Google Play po wpisaniu nic Wam nie wyskoczy. Pewnie w najbliższych czasie to się zmieni, ale jest sposób żeby Edge’a zainstalować już teraz. Wystarczy skorzystać z pliku apk i zainstalować program ręcznie. Ja już tak zrobiłem, na BlackBerry KEYone działa jak trzeba i póki co przez najbliższy czas będę używał tej przeglądarki jako domyślnej.

Microsoft Edge można pobrać z tej strony.

źródło: Google Play, APK Mirror, PhoneArena