Informacje o Snapdragonie 845 wcale nie są nowością z pierwszych stron, bo o tym układzie mówi się już od kilku miesięcy. A mogę nawet zaryzykować, że pierwsze wzmianki pojawiły się już wtedy, kiedy w centrum uwagi była 835-ka. Oficjalna premiera tytułowego układu była tylko kwestią czasu i właśnie stała się faktem, choć… o samym układzie nadal niewiele wiemy. Wiemy natomiast to, jakie smartfony w pierwszej kolejności będą na pewno mieć ten procesor. I pewnie Wy, nie czytając dalej tego tekstu, też się domyślacie. 

Z racji tego, że szczegóły najnowszego układu od Qualcomma jeszcze się pojawią – tak przynajmniej zakomunikował Qualcomm na konferencji Tech Summit – to skupię się na czymś innym. Na dwóch smartfonach, które są pewniakami do tego, by pod ich obudową pracował Snapdragon 845. Pierwszym z nich ma być przyszły flagowiec od Xiaomi, czyli Xiaomi Mi 7. I wcale nie są to słowa rzucone na wiatr, bo takie informacje pochodzą od Lei Jun, samego założyciela firmy, który miał swoje pięć minut na scenie w trakcie spotkania. Ale nawet jeśli by go tam nie było, domysły są jednoznaczne. Skoro w Xiaomi Mi 6 jest Snapdragon 835, to co mogłoby być w jego następcy?

Drugim smartfonem, również topowym, co raczej nikogo nie powinno zaskakiwać, będzie Samsung Galaxy S9 i pewnie jego większy wariant z plusem. Podobna sytuacja jak u Xiaomi. Jeśli w Galaxy S8 czy Galaxy Note 8 był Snapdragon 835 to… no właśnie, dalszą część już znacie. Tym bardziej, że to właśnie Samsung Electronics ma wyprodukować nowy układ dla Qualcomma, więc sprawa jest prosta. Pamiętajcie tylko jedno – Dziewiątka ze Snapem będzie dedykowana na rynek amerykański, a my zapewne dostaniemy tylko model z najnowszym Exynosem.

Takie smartfony jak wspomniany Mi 7 czy Galaxy S9 muszą mieć to co jest aktualnie najnowsze na rynku, nie tylko dlatego, by były najwydajniejszymi maszynami, ale też pod kątem marketingowo-wizerunkowym. A skoro ich premiera ma być na początku przyszłego roku to Snapdragon 845 jest dla nich jak znalazł.

źródło: Qualcomm przez PhoneArena