Fajne to uczucie, gdy w ciągu jednego dnia kilka kluczowych dla rynku smartfonów dostaje (albo jest na dobrej drodze żeby dostać) najświeższe aktualizacje. Widać, że coś się dzieje i śmiało można powiedzieć, że taki dzień jak dzisiaj jest jakiś taki wyjątkowy i na pewno szczęśliwy dla właścicieli kilku smartfonów. Wszystko przez to, że kilka ma mieć aktualizację do Androida 8.0 Oreo, a OnePlus 5T dostał solidną paczkę z poprawkami. 

Ostatnio głównym tematem w kwestii aktualizacji wcale nie był ten dotyczący najnowszej wersji Androida, a łatek bezpieczeństwa od Google. Ja mam to szczęście, że na biurku leży jeszcze testowy Xiaomi Mi A1, który od czasu aż się u mnie pojawił to dostał (jak pamiętam) dwie duże paczki z zabezpieczeniami. To się chwali, tym bardziej, że wcale nie mówimy tu o flagowym modelu, a smartfonie, który kosztuje coś koło tysiąca złotych, coś nie można zapomnieć, że z rodziny Android One. W tej kwestii mocno oberwał Galaxy Note 8, który najnowsze poprawki dla Androida dostał raptem kilka dni temu.

Teraz dochodzą nas słuchy, że posiadacze takich smartfonów jak Honor 9, Honor V9 i Asus ZenFone 4 mogą wypatrywać już aktualizacji do Androida 8.0 Oreo. Są co prawda pewne ograniczenia, bo obydwa modele od Huawei’a początkowo będą aktualizowane w Chinach, ale w ciągu tego miesiąca Oreo ma pojawić się w innych krajach. Oznacza to też tyle, że aktualizację dostanie też Honor 8 Pro, bo w końcu to taki Honor V9, ale na Europę. Jeżeli chodzi o Asusa, to nowe oprogramowanie ma dostać ZenFone 4 (ZE554KL) i też ma to się stać jeszcze w tym miesiącu.

Recenzja smartfona Honor 9. Czy jest lepszy od Huawei P10?

Najciekawiej wygląda sytuacja z OnePlus 5T, który przecież stosunkowo niedawno zadebiutował na rynku. Przeważnie tak jest, że smartfon zaraz po premierze dostaje pierwszą ważną aktualizację (wliczając w to też poprawki błędów) i widać, że tak jest właśnie teraz w przypadku 5T. Usprawnienia dotknęły między innymi interfejsu aparatu i jakości zdjęć, ale poddano optymalizacji funkcje związane z wibracjami, z odblokowaniem urządzenia za pomocą twarzy czy odtwarzaniem muzyki z głośników i słuchawek. Poprawiono też czas pracy na baterii jeśli podpięci jesteśmy do Wi-Fi i zwiększono stabilność GPS.

Dajcie znać kiedy aktualizacja pojawi się u Was. A jeśli nie macie jednego z wymienionych wyżej smartfonów, napiszcie czy macie na swoim smartfonie już Oreo czy nadal czekacie 🙂

źródło: OnePlus, Asus, Huawei [1], [2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj