Nie wiem co się dzieje, ale dzieje się dobrze, jeśli ktoś od dłuższego czasu polował na Surface’a. Ja kilka miesięcy temu zamieniłem swojego wysłużonego Della na Surface Pro 4 i gdybym miał kupić go jeszcze raz, to zrobiłbym to bez wahania. Ostatnio widziałem kilka naprawdę gorących promocji na komputer od Microsoftu i cieszy mnie mocno fakt, że nie były to oferty tylko z „zagramanicznych” sklepów. Tym razem pojawiła się kolejna, równie ciekawa, bo razem ze sprzętem dostajemy klawiaturę i smartfon. 

Microsoft Surface Pro nie należy do tanich sprzętów, więc dobrze jak ustrzeli się jakąś promocję. Pamiętacie od jakiej kwoty ten sprzęt startował jak tylko pojawił się w sklepach? Ja przyznam się szczerze, że musiałem się upewnić, ale na podstawową wersję trzeba było niegdyś wyłożyć 4099 złotych i to bez klawiatury, która swoje też kosztuje. Ja wiem, niektórzy pomyślą, że wydawanie takich pieniędzy na tablet z Windowsem ma tyle sensu co kupowanie 10-letniego passata w tedeiku z przebiegiem 100 tysięcy. Ale od zawsze powtarzam, że Surface jest bardziej komputerem, który może być tabletem niż na odwrót, a poza tym, dostajemy ekstremalnie mobilne urządzenie, które nawet w tej najsłabszej wersji poradzi sobie z większością zadań.

W promocji znalazł się Microsoft Surface Pro z procesorem Intel Core m3-7Y30, 4 GB pamięci RAM DDR4 i dyskiem SSD o pojemności 128 GB. Sprzęt nastawiony na długą, mobilną pracę, który ogarnie wszystkie biurowo-multimedialne rzeczy. Poza „środkiem” dostajemy wszystko to co mają wyższe warianty, czyli między innymi 12,3-calowy ekran pokryty szkłem Gorilla Glass 4 w rozdzielczości 2736 x 1824 pikseli , system Windows 10 Pro, głośniki stereo czy baterię, która znacznie lepiej radzi sobie z przytrzymaniem sprzętu przy życiu niż ma to miejsce w Surface Pro 4. Sam komputer jest w szarym kolorze, ale w zestawie mamy też czarną klawiaturę Type Cover, której koszt to około 600 złotych. Ale to nie wszystko, bo dodatkowo dostajemy smartfon Huawei P9 Lite mini o wartości 589 złotych. Zawsze można komuś rzucić na prezent, ale jeśli trochę „przycebulimy” i smartfon sprzedamy, to można powiedzieć, że Surface’a z klawiaturą będziemy mieć za jakieś 2800 złotych.

Promocja pochodzi z aktualnego Gorącego Strzału w sklepie x-kom i będzie trwała do 22:00 lub do wyczerpania zapasów. Biorąc pod uwagę ilość już sprzedanych zestawów to szybko trzeba podejmować decyzję.

źródło: x-kom