Kilka dni temu pisałem o promocji na Wiko Wim Lite, którego można było zgarnąć za 499 złotych, co było naprawdę dobrą okazją, choćby dlatego, że smartfon jako jeden z niewielu w tej cenie ma wbudowane NFC. Promocja na ten model już się zakończyła, ale mam kolejną, jeszcze lepszą. Co powiecie na smartfon z 3 GB RAM, obudową, która w pewnym sensie wyróżnia się na tle innych, ekranem AMOLED i głośnikami stereo za mniej niż 500 złotych? Teraz za tyle można kupić ZTE Axon 7 mini.

Ja z ZTE Axon 7 mini spotkałem się już na IFA 2016 i według mnie był to jeden z ciekawszych smartfonów, które zostały tam pokazane. Owszem, dziwnie wyglądało to, że smartfon, który ma w nazwie słowo „mini” ma też 5,2-calowy wyświetlacz czy to, że najpierw pojawiła się właśnie wersja mini, a potem dopiero zadebiutował ZTE Axon 7. Ale pomijając to, smartfon pod wieloma względami wyglądał świetnie będąc jednym z lepszym w swojej klasie. Ma 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, wyświetlacz oparty na matrycy AMOLED, ładny design szczególnie w złotej wersji kolorystycznej czy głośniki stereo z funkcją Dolby Atmos. Jedyne na co można narzekać to bateria, która mogłaby mieć trójkę z przodu.

ZTE Axon 7 mini / fot. ZTE

Co ciekawe, smartfon ponad rok temu zadebiutował nawet w Polsce i był mocno konkurencyjny dla takich modeli jak Huawei P9 Lite czy Samsung Galaxy A5 (2016). Jego cena od tamtego czasu trochę się obniżyła i spadła poniżej tysiąca, ale nadal przez słabą dystrybucję i tym samym przez znikomą dostępność w sklepach nie był to popularny model. Szkoda, bo miał swoje mocne strony. A co powiecie, jakby można było go wyrwać za około 470 złotych? Jest to możliwe, bo smartfon jest teraz na wyprzedaży w sklepie GearBest. ZTE Axon 7 mini można kupić za 129,99 dolarów z darmową rejestrowaną wysyłką (Belgium Registered) lub dorzucić 7 dolców żeby poszło kurierem (DHL). Nie ma opcji Priority Line, ale nawet jeśli „załapalibyśmy” się na opłaty, to nadal się opłaca.

ZTE Axon 7 mini w GearBest / fot. GearBest

Więcej o tym smartfonie możecie przeczytać w poniższych wpisach:

1. ZTE Axon 7 mini. Chcę go w Polsce, bo zapowiada się świetnie!
2. ZTE Axon 7 Mini będzie w Polsce. Kiedy i za ile?
3. Czyżby pogromca Huawei P9 Lite i Galaxy A5 (2016)? ZTE Axon 7 Mini oficjalnie pojawił się w Polsce

źródło: GearBest