Huami Amazfit 2 to ten smartwatch, którego premiera miała miejsce kilka dni temu i o premierze którego najnormalniej w świecie zapomniałem. Ale to nic dziwnego, bo w sumie odbyła się jakoś tak niepostrzeżenie i w dodatku na rodzimym rynku. Nowy smartwatch to bezpośredni następca całkiem ciepło przyjętego pierwszego Amazfita, którego swego czasu można było wyrwać nawet poniżej 100 dolarów. Jak będzie z Dwójką? Pierwsze informacje o cenie wcale nie są optymistyczne. 

Można zauważyć, że ceny urządzeń, szczególnie tych chińskich, podawane podczas ich premiery, w ogóle nie pokrywają się z kwotami, które potem widzimy w sklepach. To normalne, dlatego nie chciało mi się za bardzo wierzyć w to, że Amazfit 2 będzie kosztował 999 juanów, co daje jakieś 150 dolarów. Byłoby za pięknie i niewiele więcej od poprzednika. Smartwatch jeszcze nie trafił do sprzedaży, ale można było się spodziewać, że w ofercie sklepów pojawi się jako zapowiedź. Tak jest w GearBest, gdzie można zapisać się na coś w rodzaju „przypominacza”, który powiadomi nas jak tylko zegarek będzie w sprzedaży (można zapisać się tutaj). Dzięki temu mogliśmy zobaczyć sugerowaną cenę, która wynosi około 228 dolarów. Cena spora, nawet jak na smartwatch z Chin, ale też nie można jej rozpatrywać jako ostatecznej, bo pewnie jeszcze się zmieni. Oby nie w górę.

Amazfit 2 będzie w dwóch wersjach i co ciekawe, ta opisywana tutaj, czyli tańsza będzie miała wbudowany GPS i pulsometr. Druga, Amazfit 2s będzie tym bardziej eleganckim wariantem, o czym świadczyć może między innymi skórzany pasek. Specyfikacja w obu modelach będzie taka sama, bo będzie 1,34-calowy wyświetlacz 320 x 300 pikseli, dodatkowo zakryty szkłem szafirowym, a do tego dwurdzeniowy procesor, pół gigabajta RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Smartwatch ma też baterię 280 mAh i według producenta ma wytrzymać do 5 dni pracy. Owszem, jestem w stanie w to uwierzyć, ale tylko w sytuacji, gdy Amazfit 2 nie będzie miał aktywnego GPS’a i nie będzie sprawdzał pulsu.

Cena Amazfit 2s jeszcze nie jest znana.

źródło: Amazfit, GearBest