Z aktualizacjami zawsze jest tak samo. Przeważnie dostają je najpierw urządzenia z czystym Androidem lub jak to się mówi „prosto od Google”, potem jakieś modele, których producenci chcą pokazać, że się jednak da, a na końcu jest Samsung ze swoimi flagowcami. Chociaż z drugiej strony pośpiech wcale nie jest dobry, o czym mogliśmy się przekonać przy okazji ostatniej aktualizacji Xiaomi Mi A1. Biorąc pod uwagę Nokię, tutaj powinno być lepiej, bo pod koniec ubiegłego roku uruchomiono program dla beta-testerów, a teraz aktualizacja pojawiła się dla wszystkim. Na pierwszy rzut idzie Nokia 5 i Nokia 6. 

Nokia już na samym początku obiecywała, że ich smartfony będą tak aktualne jak tylko się da i aktualizacje – zarówno te z łatkami bezpieczeństwa jak i te z nową wersją całego systemu – będą pojawiać się względnie szybko. Obiecywali, obiecywali i mimo lekkiej obsuwy można stwierdzić, że obietnicy dotrzymali, chociaż częściowo, bo aktualizacja dotyczy jak na razie dwóch smartfonów – Nokia 5 i Nokia 6 z 2017 roku. Ale to i tak nieźle, bo przypomnę, że obydwa urządzenia należą do średniej półki i jako jedne z pierwszych mogą liczyć na nowe funkcje jakie wprowadza Oreo.

Jak zwykle, aktualizacja będzie udostępniania stopniowo i póki co pojawiła się w Chinach, ale myślę, że to kwestia czasu aż trafi do innych krajów. Trzeba liczyć się z pobraniem aktualizacji ważącej około 1,6-1,8 GB i w sumie to dawno tak dużej paczki nie widziałem. Można połączyć się z Wi-Fi, ale w dobie kilkunastogigabajtowych pakietów pewnie niektórzy zdecydują się pobrać aktualizację od razu, gdziekolwiek są.

No dobra, a co takiego wprowadza nowa wersja Androida? Jest tego trochę. Przede wszystkim smartfon dostanie pakiet zabezpieczeń od Google ze stycznia 2018 roku, funkcję Picture-in-picture, nowe oznaczenia powiadomień i opcję do automatycznego uzupełniania danych logowania. Jak wynika ze szczegółów, smartfon ma też się zauważalnie szybciej uruchamiać względem wersji z Nougatem.

Dajcie znać jak aktualizacja pojawi się na Waszych egzemplarzach.

źródło: Twitter, PhoneArena

5 KOMENTARZE

  1. Na nokii 6 mojego chłopaka już aktualizacja do OREO się zainstalowała, na mojej N6 jeszcze nie ma, więc ciężko powiedzieć od czego to zależy.

  2. Mój chłopak na swojej nokii 6 ma już aktualizację do oreo, a ja na swojej jeszcze nie. Więc część użytkowników na pewno już może się cieszyć odświeżonym systemem. Ja jeszcze poczekam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj