Z coraz  większym zainteresowaniem i dokładnością śledzę poczynania HMD Global. Wszystko przez to, że mam jakiś sentyment do marki, gdy jeszcze Nokia była Nokią (jak dobrze pamiętam, to ostatni mój telefon przed smartfonem to była właśnie Nokia, dokładnie E71), ale też przez smartfony jakie pokazują. Może nie zaczęli jakoś super dobrze, bo Nokia 3 nie działała tak jak powinna, ale mam wrażenie, że później było już tylko lepiej. I wygląda na to, że będzie jeszcze lepiej – zobaczcie jak wygląda Nokia 7 Plus. 

To nie są pierwsze informacje o tym smartfonie, ale są najbardziej szczegółowe jak do tej pory. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się jaki procesor znajdzie się w Nokii 7 Plus, a teraz nie dość, że to się potwierdziło – mowa o Snapdragonie 660 – to jeszcze pojawiły się informacje na temat innych podzespołów. Krótko mówiąc, szykuje nam się względnie duży, ale mocny i dobrze wyposażony smartfon ze średniej półki.

Ewidentnie widać, że Nokia 7 Plus będzie nowoczesnym smartfonem i zarazem pierwszym takim od Nokii, podążającym za najnowszymi trendami, a to wszystko przez 6-calowy ekran o proporcjach 18:9. W sumie to patrząc na smartfon od frontu widzę w nim spore podobieństwo do Google Pixel 2 XL. Też tak macie? Poza tym, nowa Nokia będzie wyglądać jak poprzednie modele – aluminiowa obudowa z charakterystyczną ramką i ulokowaniem aparatu. A skoro o aparacie mowa to będzie podwójny z tyłu: 12 i 13 megapikseli, optyka od Zeiss, dwukrotne przybliżenie i na dodatek aplikacja Camera z trybem profesjonalnym i Bothie. Z przodu z kolei będzie 16-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.0 i technologią, która nazywa się Tetracell.

Obok wspomnianego Snapdragona 660 będzie też 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, więc raczej standardowe „zaplecze” w tym segmencie. Nowy układ od Qualcomma ma też wydajniejszy procesor graficzny Adreno 512, który jest o około 30% lepszy od poprzednika. Niestety nic nie wiadomo na temat pojemności baterii, ale jest informacja o sposobie jej ładowania – będzie USB Type C i szybkie ładowanie (9V/2A).

Nokia 7 Plus zapowiada się ciekawie i mimo tego, że specyfikacja podaje aż 6-calowy wyświetlacz to w rzeczywistości smartfon będzie miał wielkość przeciętnego 5,5-calowca. Premiera smartfonu Nokia 7 Plus może odbyć się w trakcie zbliżających się targów MWC 2018. Ja mam jednak taką skrytą nadzieję, że HMD pokusi się o odświeżenie Nokii E72 czy Communicatora. To byłoby dopiero coś!

źródło: Baidu, nokiapoweruser