Nintendo Switch za niespełna miesiąc będzie miało swoją pierwszą rocznicę – 3 marca 2018 roku minie dokładnie rok od oficjalnej prezentacji konsoli. Mimo tego, że to mnóstwo czasu, a popularność konsoli rosła z miesiąca na miesiąc, Nintendo dopiero teraz poinformowało, że wprowadzi obsługę Gold Points (złote punkty) w eShopie dla użytkowników Switcha. To jest bardzo dobra wiadomość, ale nie dla wszystkim może być jasne, co to jest i jak to ma działać. Dlatego pędzę z wyjaśnieniem. 

Z informacji jakie opublikowało Nintendo wynika, że Gold Points dla Nintendo Switch będą uruchomione na początku marca (early March). Teraz wystarczy połączyć kilka faktów. Skoro premiera konsoli odbyła się 3 marca ubiegłego roku, a jej nadchodząca, pierwsza rocznica z pewnością będzie ważnym wydarzeniem, to chyba już nikt nie ma wątpliwości, kiedy usługa ostatecznie wystartuje.

No dobra, ale od początku, co to są te Gold Points? Można to podciągnąć pod wirtualną walutę dostępną w usłudze My Nintendo, którą później można wykorzystać przy okazji zakupów w elektronicznym sklepie. To tak bardzo ogólnie, ale myślę, że to jedno zdanie na obecną chwilę powinno wszystkim wystarczyć. Bardziej istotne jest, by napisać w jaki sposób można zdobyć złote punkty, jak się je przelicza i przede wszystkim, w jaki sposób będzie można ich użyć podczas zakupów.

Jak można zdobyć Gold Points? 

Punkty dostajemy na dwa sposoby – kupując grę w eShopie w wersji cyfrowej lub kupując grę w pudełku i przeprowadzając jej późniejszą rejestrację z pozycji konsoli. Trzeba jednak pamiętać o jednym, możemy otrzymać punkty w wysokości maksymalnie 5% zapłaconej kwoty w przypadku wersji cyfrowej i 1% kwoty przy wersji pudełkowej gry, liczonej od ceny regularnej w sklepie eShop.

Punkty są ważne przez 12 miesięcy od ich zdobycia i jeśli ich ważność się kończy, to są usuwane z konta pod koniec miesiąca. Stan punktów, ich ważność i  można sprawdzić w wirtualnym portfelu My Nintendo.

Przykładowo, u mnie było tak. Za rejestrację gry FIFA 18 w wersji pudełkowej dostałem 14 punktów, za grę Rayman Legends przyznano 10 punktów. Przy zakupie Fast RMX z rosyjskiego eShopu za ok. 57 złotych dodano do konta 30 punktów.

Jak i gdzie można wykorzystać Gold Points?

Podstawowa zasada – 1 Gold Points to 5 groszy. Zdaję sobie sprawę, że to niewiele, ale jak to powiedział mój serdeczny kolega, który Nintendo ma w małym palcu – inni się w to nie bawią. Trzeba to traktować jako wartość dodaną, bo równie dobrze Nintendo mogłoby się wypiąć i nie dodawać nic przy zakupie, a tak, mamy zawsze coś więcej i to niemal z każdą grą, pudełkową czy cyfrową. Z wiadomych względów z drugą opcją punktów będzie więcej. Nawet jak nam uzbiera się kilkanaście złotych rabatu, to zawsze będzie miło kupić kolejną grę trochę taniej.

Zgromadzone punkty będzie można wykorzystać w elektronicznym sklepie eShop, ale szczegóły jak to zrobić zostaną zapewne przedstawione nieco później, jak już usługa dla Nintendo Switch oficjalnie ruszy. Póki co przy Switchu świeci się „Coming Soon”.

Są też Platinium Points, które mają niższą wagę niż Gold Points. Punkty platynowe też możemy wykorzystać w eShopie, ale rzeczy typu: procentowe zniżki na zakup gier (np. Mario Golf World Tour o 20% taniej na konsolę 3DS), oficjalne tapety na pulpit z różnych gier, motywy czy dodatki jak przykładowo wirutalne monety w Super Mario Run.

Jeśli masz konsolę Nintendo Switch albo planujesz ją kupić, chcesz być na bieżąco z informacjami i mieć pewność, że żadna okazja Cię nie ominie, to zapraszamy do grupy SWITCHED na Facebooku.

źródło: Nintendo