Gdy udostępniono oficjalną aktualizację z Androidem Oreo dla Samsunga Galaxy S8 (a potem, momentalnie ją wstrzymano) to pojawiło się mnóstwo pytań ze strony użytkowników, kiedy aktualizację dostanie Samsung Galaxy Note 8. Przecież temu smartfonowi też Oreo jak najbardziej się należy i choć na rynku jest krócej niż Ósemki, to uważam, że najnowszą aktualizację powinien dostać na równi z tymi flagowcami. Widać, że coś jest na rzeczy, bo Samsung Galaxy Note 8 z Androidem Oreo zaznaczył swoją obecność w Wi-Fi Alliance.

Mimo tego, że Samsung jeszcze nawet nie rozpoczął programu z testami wersji beta dla Galaxy Note 8, to coś czuję w małym palcu u prawej stopy, że użytkownicy tego modelu nie będą musieli czekać na aktualizację tak długo jak posiadacze Samsunga Galaxy S8 (choć Ci, którzy nie pobrali Oreo w chwili, gdy był jeszcze dostępny, nadal na niego czekają). Trzeba jednak mieć na uwadze to, że Galaxy Note 8 ze względu na sam rysik S-Pen i funkcje z nim związane, ma nieco bardziej rozbudowane oprogramowanie i choćby teoretycznie, przygotowanie nowej wersji jest bardziej czasochłonne. Nie odpowiem jeszcze na pytanie kiedy dokładnie aktualizacja się pojawi, ale bazując na dotychczasowych informacjach można stwierdzić, że może nastąpić to w najbliższym czasie.

Czy będzie to przed premierą Samsunga Galaxy S9? Już teraz mogę napisać, że na pewno tak się nie stanie, bo prezentacja najnowszego flagowca odbędzie się już w najbliższą niedzielę i wydaje mi się, że Samsung nie pozwoliłby sobie na to, żeby Dziewiątka nie była pierwszym ich smartfonem z Androidem Oreo. Dobrą wiadomością natomiast jest to, że Samsung Galaxy Note 8 z Androidem w wersji 8.0 Oreo otrzymał certyfikat Wi-Fi (oryginalny plik możecie znaleźć w źródle), który jest niezbędny w sytuacji, gdy w smartfonie zmienia się oprogramowanie na nowsze (chociażby dlatego, by zagwarantować, że sprzęt działa poprawnie, głównie pod kątem kompatybilności z innymi urządzeniami, które łączą się bezprzewodowo ze sobą).

Certyfikat dot. Samsunga Galaxy Note 8 z Oreo / fot. Wi-Fi Alliance

Certyfikat jest świeży, bo został nadany 19 lutego 2018 roku i dotyczy modelu SM-N950F/DS, czyli dokładnie takiego jaki jest w sprzedaży w Polsce.

źródło: Wi-Fi Alliance przez PhoneArena