Codziennie na moją skrzynkę mailową wpływa mnóstwo informacji prasowych, a przed jakimiś większymi wydarzeniami jak choćby targi MWC w Barcelonie takich wiadomości jest jeszcze więcej. Normalne jest, że nie ze wszystkimi jestem w stanie się dokładnie zapoznać, bo bym nic innego nie robił tylko do wieczora siedział w prasówkach. Ale cieszę się, że zajrzałem do tej jednej dotyczącej certyfikatu Android Enterprise Recommended dla dwóch najnowszych smartfonów od BlackBerry. Tam też pojawiła się informacja kiedy BlackBerry KEYone i BlackBerry Motion dostaną aktualizację do Androida Oreo.

Pozwólcie, że rozwinę jeszcze myśl o wspomnianym certyfikacie z poprzedniego akapitu. Android Enterprise Recommended to certyfikat, który dostają tylko wybrane urządzenia, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i spełniają wysokie wymagania ustanowione przez firmę Google. Chodzi tutaj przede wszystkim o aktualizację zabezpieczeń, które mają być udostępniane raz w miesiącu, funkcje wykorzystywane w biznesie i – co jest chyba najistotniejsze – przynajmniej jedną kluczową aktualizację oprogramowania. Byłbym zaskoczony, gdyby Motion, a tym bardziej KEYone nie znalazły się wśród tych urządzeń, choć ja nadal na swojej sztuce czekam na poprawki bezpieczeństwa z lutego.

Jak można przeczytać w informacji prasowej, aktualizacja do Androida 8.0 Oreo dla obydwu smartfonów BlackBerry ma zostać oficjalnie udostępniona wiosną tego roku, ale trzeba mieć na uwadze to, że czas i dostępność aktualizacji w głównej mierze będzie zależeć od lokalnego dostawcy. Innymi słowy, chodzi o to, że aktualizacja będzie udostępniana w różnych rejonach świata w innym terminie. Ale jeżeli będziemy trzymać się tego, że ma to być „tej wiosny” to Oreo musi pojawić się między 20 marca, a 21 czerwca.

BlackBerry KEYone jest ze mną cały czas, więc jak tylko zobaczę na nim Androida Oreo, to na pewno dam Wam znać.

źródło: BlackBerry (informacja prasowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj