O smartfonie OnePlus 6 wiemy już całkiem sporo, mimo tego, że dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Co więcej, wcale nie muszą to być informacje związane bezpośrednio z OnePlusem żeby dowiedzieć się, przykładowo, jak ten smartfon wygląda – wystarczy spojrzeć chociażby na Oppo R15, który pojawił się kilka dni temu. Teraz dowiadujemy się ile OnePlus 6 może kosztować i… mam mieszane odczucia.

Pamiętacie te czasy, kiedy na rynku pojawił się pierwszy OnePlus? Wtedy można było śmiało mówić o zabójcy flagowców, bo wystarczyło wydać 1300 złotych żeby mieć najlepszy smartfon, a jeżeli nie najlepszy (bo każdy ma własne zdanie) to na pewno najszybszy i bardzo praktyczny. Teraz za OnePlus 5T trzeba zapłacić znacznie więcej (min. 499 euro), bo ogólnie ceny elektroniki poszły w górę, ale nadal OnePlus jest jednym z tańszych flagowych modeli. Czy będzie tak z OnePlus 6? I tak i nie, zależy jak na to spojrzymy.

Przy OnePlus 6 pojawiła się cena 749 dolarów, co niektórym miłośnikom marki mogło podnieść ciśnienie. Rzeczywiście, jest to wysoka kwota jak na OnePlusa, ale trzeba jednak zwrócić tutaj uwagę na to, że cena dotyczy prawdopodobnie najbogatszej wersji z procesorem Snapdragon 845, 8 GB pamięci RAM i aż 256 GB pamięci wewnętrznej (co zresztą zostało uwzględnione na screenie). Nie jest to też kwota w dolarach kanadyjskich, co niektórzy sugerowali, bo wówczas po przeliczeniu byłoby to około 579 dolarów amerykańskich, co według mnie byłoby z kolei zbyt niską kwotą jak na taką specyfikację.

oneplus-6-cena-cad

OnePlus 6 ma mieć 6,2-calowy z charakterystycznym wycięciem i system OxygenOS oparty na Androidzie 8.1 Oreo. Co ciekawe, krążą plotki, że Szóstka mimo wszystko będzie lepszym od Oppo R15, bo ma mieć wbudowany w ekranie czytnik linii papilarnych.

Informacja o cenie nie pochodzi z oficjalnego źródła, więc trzeba będzie jeszcze poczekać, by jeszcze to zweryfikować.

źródło: cnmo przez GizmoChina