Powiem Wam, że czytając o nowej indukcyjnej ładowarce od Ulefone zastanawiałem się, które smartfony tego producenta wspierają taki sposób ładowania. I jeśli mam być szczery to nie zauważyłem innych modeli jak Ulefone Armor X. Producenci zazwyczaj robią akcesoria głównie pod swoje urządzenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać ją z innymi smartfonami wspierającymi Qi. I z takiego założenia pewnie wychodzi też Ulefone prezentując Wireless Charging Pad UF002.

Osobiście mam mieszane odczucia odnośnie bezprzewodowych ładowarek, bo z jednej strony rzeczywiście sprawiają, że ładowanie smartfonu jest wygodniejsze, ale z drugiej, takie ładowanie „z doskoku” nie jest zalecane jeśli weźmiemy pod uwagę trwałość baterii. A założę się, że właśnie w taki sposób większość osób używa takich ładowarek, żeby tylko podładować baterię. Nie zmienia to faktu, że takie ładowarki spotyka się coraz częściej, przykładowo, są umieszczane w meblach czy lampkach biurowych i nowych samochodach.

Ulefone Wireless Charging Pad IF002 z iPhonem X / fot. Ulefone

Ładowarka indukcyjna od Ulefone wspiera technologię Qi, więc możemy ładować praktycznie wszystkie smartfony, które obsługują ten standard. Trzeba tylko pamiętać o tym, by odległość między tyłem urządzenia, a powierzchnią ładowarki była mniejsza niż 8 mm, więc jeśli mamy jakieś grube, „pancerne” etui, to trzeba będzie je zapewne zdjąć. Na ładowarce można położyć najnowszego iPhone’a X czy Samsunga Galaxy S9. Ładowarka jest w stanie wykrzesać z siebie 10 W mocy w trybie szybkiego ładowania albo 5 W w trybie standardowym, wszystko zależy od tego jaki smartfon na nim położymy. Raczej nie ma co się martwić o bezpieczeństwo ładowania, bo ładowarka ma kilka zabezpieczeń, między innymi przed wysoką temperaturą czy przeładowaniem.

Ulefone Wireless Charging Pad UF002 / fot. Ulefone

Trzeba przyznać, że jak na produkt od Ulefone to ta ładowarka całkiem dobrze się prezentuje. Ma metalową obudowę, która z wierzchu jest pokryta tworzywem imitującym skórę (nie napiszę, że jest to skóra, bo nie miałem ładowarki w rękach), a pod spodem jest gumowy krążek przez co ładowarka trzyma się w miejscu gdzie ją postawimy. Do tego jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i białym.

Szkoda tylko, że nie wiemy (jeszcze) ile za taką ładowarkę Ulefone policzy sobie pieniędzy. Patrząc jednak na to, że firma nie należy do tych głównych na rynku i jej smartfony nie są drogie to zakładam cenę na poziomie 19,99-39,99 dolarów. Ładowarka wkrótce pojawi się w sprzedaży i ciekawy jestem czy trafię z ceną.

źródło: Ulefone